Umelecký Legoland

| január 28, 2017

Na svete je len málo hračiek, ktoré dosiahli taký fenomenálny úspech, ako práve Lego. Dánska legendárna stavebnica tento rok oslávi 95. narodeniny, má sieť vlastných zábavných rodinných parkov Legoland a takmer neexistuje oblasť, do ktorej by svojimi univerzálne skladateľnými kockami nezasiahla. Zároveň platí, že nie je zďaleka určená len pre deti: má milióny dospelých priaznivcov po celom svete.

Stefano Bolcato vnáša do známych malieb svet Lega.

Jedným z nich je Stefano Bolcato, taliansky umelec a fotograf, ktorý patrí do nemalej skupiny tých, pre ktorých legokocky predstavujú neodmysliteľnú časť detstva. A keďže je zároveň vášnivým milovníkom klasického výtvarného umenia a detské lásky sa pravidelne vracajú aj v dospelosti, dostal nápad prepojiť tieto dva svety. Ako? Vytváraním podivných, avšak milých a miestami skutočne vtipných koláží.

Bolcato totiž vzal notoricky známe obrazy od svetových autorov ako Leonardo da Vinci, Andy Warhol, Frida Kahlo či Sandro Botticelli, a ich ľudské objekty nahradil personalizovanými žltými lego kockami. Obrazom tak nielen vdýchol nový život, ale svojím nezvyčajným projektom dostal Lego do jednej z mála oblastí, kam ešte nepreniklo – do výtvarného umenia. V takejto nápaditej a vtipnej podobe ste ho zaručene ešte nevideli.

Lego podoba sa ušla aj Marilyn Monroe od Andyho Warhola.

 

 

Foto: honestlywtf.com/Stefano Bolcato

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.