50 SHADES OF RED

| apríl 13, 2017

O červenovlasých dámach koluje obzvlášť v mužskom svete mnoho mýtov, ktoré sa zvyčajne zhodnú v jednom: majiteľky takto sfarbenej hrivy patria medzi skupinu najkrajších a najžiadanejších žien opačného pohlavia. Čo však už drvivá väčšina jeho príslušníkov nevníma, je fakt, že nie je ryšavá ako ryšavá. Pohľad pod povrch prezradí, že ich existuje snáď nespočetné množstvo…

Nie je ryšavá ako ryšavá – zoznam odtieňov je poriadne dlhý a každej sa hodí niečo iné…

Toto je už však rýdzo ženská téma. Bez ohľadu na to, či patríte k prirodzeným ryšavkám alebo nad takouto farebnou zmenou uvažujete, je dobré vedieť, že jej odtieňových variácií je skutočne viac ako požehnané množstvo. Obzvlášť na jar a na jeseň, kedy je táto farba u koloristov v salónoch najžiadanejšia, sa priamo úmerne zvyšuje aj koncentrácia červeno sfarbených ženských hlávok v uliciach. 

Herečka Emma Stone je najžiarivejším príkladom toho, že ryšavá môže byť decentná a pritom neprehliadnuteľná.

Samozrejme, výber toho vyvoleného odtieňa sa odvíja od mnohých faktorov – je treba zohľadniť napríklad dĺžku vlasov, farbu pokožky či typ tváre nositeľky. Definitívnu odpoveď získate až po porade s aplikujúcim odborníkom, no je dobré mať prehľad (a zároveň si rozšíriť obzory vlasových inšpirácií) ešte pred jeho návštevou. Na túto úlohu snáď neexistuje nič lepšie, ako obrazová galéria prominentných červenovlások. 

Okrem toho, že odtiene ryšavej patria v Hollywoode k momentálne najtrendovejším vlnám, nie je ťažké vymenovať slávne ženy, ktoré sa s ňou už narodili a nedajú na ňu dopustiť – a, priznajme si, u ktorých má práve táto farba vlasov mamutí podiel na ich celkovej kráse a charizme. Emma Stone, Nicole Kidman, Julianne Moore, Jessica Chastain – tieto a mnohé ďalšie známe dámy by o tom vedeli rozprávať. Dali sme dokopy fotogalériu tých najkrajších, ktorých variáciami sa oplatí inšpirovať. A ak patríte k prirodzeným červenovláskam, najbližšie mesiace je to doslova povinnosť! 

Foto: allure.com 

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.