Louis Vuitton x Jeff Koons: Kabelkové umenie

| apríl 14, 2017

“Každý by mal buď byť umelecké dielo, alebo nosiť umelecké dielo,” povedal kedysi dávno slávny spisovateľ Oscar Wilde. Pri pohľade na najnovšiu dizajnovú kolaboráciu luxusného domu Louis Vuitton by sa však žiadalo menšie spresnenie jeho citátu: Každý by mal nosiť umelecké dielo na svojom ramene. Presne túto správu sa snaží tlmočiť nová séria pôsobivých módnych doplnkov, pri ktorej spojili sily dve veľké mená.

Louis Vuitton a Jeff Koons spojili sily: Výsledkom sú obrazy slávnych výtvarníkov na značkových kabelkách.

Parížsky výrobca luxusných kabeliek, kufrov, doplnkov a módy predstavil tento týždeň svetu svoju najnovšiu spoluprácu, tentokrát so známym americkým výtvarníkom Jeffom Koonsom. Ten patrí vo svete súčasného umenia k najvýraznejším osobnostiam, za čo vďačí svojmu netradične kontroverznému štýlu tvorby, stojacemu na pomedzí konceptualizmu a gýča. Inými slovami – časť kultúrne vzdelaného publika jeho diela nemôže vystáť, čo z neho robí polarizujúcu osobnosť a z nasledovnej série kúskov skutočne vzrušujúci počin.

Klasické umenie a súčasná móda sa opäť stretávajú vo výnimočnej produktovej línii.

Koons totiž vzal diela najznámejších umelcov histórie, ozdobil ich slávnym brandovým monogramom a menami ich autorov v nápadných zlatých písmenách a následne ich umiestnil na kabelky, ruksaky a ďalšie doplnky slávnej značky s iniciálmi LV. Da Vinci, Fragonard, Rubens, Titian či Van Gogh tak už nie sú len mená z histórie umenia, ale súčasní trendsetteri, ktorí len dokazujú, že módna scéna sa výtvarných referencií stále nevie nabažiť. 

V neposlednom rade – 51 – dielna kolekcia kúskov ašpiruje na ovládnutie streetstylových záberov z najbližšej šnúry svetových fashion weekov. Pre milovníčky výtvarného umenia a luxusných doplnkov by tak mala byť návšteva butikov Louis Vuitton, resp. oficiálneho e-shopu povinnou jazdou – kolekciu s príznačným názvom “Masters” v nich nájdete v cenovej relácii od približne 600 do 4-tisíc eur.

Foto: Louis Vuitton, vogue.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.