Kvetinový bandita

| jún 24, 2017

Florálnemu dizajnérovi a aranžérovi Lewisovi Millerovi v New Yorku nikto zainteresovaný nepovie inak, ako kvetinový bandita. Táto prezývka mu prischla po tom, čo minulý rok začal na rôznych miestach Manhattanu umiestňovať svoje dizajnové inštalácie, plné mnohofarebných a voňavých rastlín v plnom kvete.

V tejto prezývke by ste ale pejoratívny význam hľadali márne. Ide skôr o narážku na formu jeho realizácie, ktorá preňho predstavuje akýsi druh umenia. Skúsený aranžér a majiteľ kvetinového dizajnového salónu, ktorý poskytuje svoje služby na najprestížnejšie podujatia vo Veľkom jablku (zabezpečoval napríklad kvetinovú výzdobu na posledný ročník Met Gala či ozvláštnil slávnu sochu mačky od Fernanda Botera pred Crosby Street Hotelom purpurovými liatrami v punkovom štýle), prišiel pred časom s nápadom ozvláštniť známe newyorské pamiatky a ulice svojimi dielami, vyskladanými zo živých kvitnúcich rastlín. Výsledok jeho práce spríjemňuje deň tisícom obyvateľom i turistom, prechádzajúcich okolo daného miesta.

Len si to predstavte – kráčate ráno do práce, a len pohľad na plejádu kvetov, vystreľujúcich napríklad z odpadkového koša (?!), vás príjemne naladí na deň. Newyorské ulice sú vďaka kvetinovému banditovi o niečo krajším miestom. Pozrite sa.

Foto: Instagram / Lewis Miller

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.