Nové kávové začiatky

| jún 18, 2017

Kávoví maniaci z celého sveta majú opäť dôvod na radosť. Svetlo sveta uzrela špeciálna káva, ktorú si opticky poľahky spletiete s čistou vodou. No na to, prečo si ju zamilovať, existuje hneď niekoľko argumentov.

CLR CFF je prvá “čistá” káva na svete.

1. Nesie názov CLR CFF a ide o dielo dvoch Slovákov žijúcich v Londýne, bratov Dávida a Adama Nagyovcov. “Sme na káve doslova závislí. Ako však vieme, káva nemá práve najlepší vplyv na zuby. Nič podobné, čo by vyhovovalo našim potrebám, sme na trhu nenašli, a tak sme prišli s vlastných receptom,” vysvetľuje jeden z tvorcov.

2. Áno, ide o kávu, ktorá je skutočne priehľadná a teda na nerozoznanie od čistej vody. Pije sa horúca (rovnako ako “originálna” čierna) a predáva sa ako hotový nápoj v priehľadnej fľaši. Jej chuť opisujú tí, ktorí jej prepadli, ako silnú a prirovnávajú ju k potentným tmavým kávam z pražených zŕn. Receptúra novej vychytávky je, samozrejme, prísne tajná, no tvoriví bratia uvádzajú, že základom sú čerstvo pražené zrná Arabica. Káva následne prechádza procesom, ktorý ju zbavuje farby a s ňou aj látok, ktoré pôsobia negatívne na zubnú sklovinu. Na kofeínový účinok nemá tento proces žiaden vplyv. 

3. “Metóda jej výroby je založená na fyzickom spracovaní a neobsahuje žiadne chemické látky,” uvádzajú pre úplnosť autori nápadu s dodatkom, že vyvinúť ten správny recept im trvalo niekoľko mesiacov. Vo finále ide o kávu bez akýchkoľvek konzervačných látok či sladidiel. 

4. Znie to až príliš dokonale? Dvojbalenie tejto zdravej (a nepochybne aj štýlovej) vychytávky  stojí asi 6 libier, pričom by malo vydržať dva dni. Nuž, ochrana krásneho úsmevu nie je práve lacná záležitosť. Za vyskúšanie ale rozhodne stojí.

Foto: Instagram, CLR CFF

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.