Film pre všetky topánkové maniačky

| júl 22, 2017

Filmy s módnou tematikou zaiste neodmysliteľne patria k životu každej pravovernej fanúšičky tohto odvetvia. Nehovoriac o tom, že ich sledovanie je výbornou formou edukatívneho relaxu. Ak patríte k ich diváčkam, mali by ste zbystriť pozornosť – už čoskoro uzrie svetlo sveta ďalší dokument, ktorý vás zavedie za oponu života jedného z dizajnérskych velikánov. Kto je hlavnou postavou? Nikto iný, než jeden z najznámejších obuvníkov sveta, Manolo Blahnik.

Manolo Blahnik: O živote ikonického topánkového dizajnéra sa vzniká dokument.

Po dokumentárnych filmových počinoch ako The Director, Dior and I či Valentino: The Last Emperor, ktoré sa urodili za poslednú dobu a ktoré všetky spája slovo móda, sa chystá ďalší, ktorý by rozhodne nemal chýbať na zozname žiadne ortodoxnej fashionistky. Dokument, ktorý nesie názov Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizards, je debutovým projektom režiséra Michaela Robertsa a rozpráva životný príbeh španielskeho topánkového dizajnéra Manola Blahnika. Ten má dnes 74 rokov, no namiesto toho, aby si užíval zaslúžený dôchodok, odmieta na to čo i len pomyslieť: naopak, ako dizajnér a hlava luxusného topánkového impéria je stále aktívny. “Nebol som príliš tichý chlapec,” predstavuje sa pôvodca šťastia nejednej topánkovej maniačky v prvom traileri, ktorý uzrel svetlo sveta pred pár dňami. “Nikdy som nebol, a nikdy nebudem.” Už len samotná upútavka je prísľubom zážitku, ktorý by vám rozhodne nemal uniknúť.

Samozrejme, čo by to bol za módny dokument, keby v ňom neúčinkovali najväčšie mená tohto biznisu. Diváci sa tak môžu tešiť na rozhovory s osobnosťami ako Anna Wintour, Paloma Picasso, Iman, Rihanna, Naomi Campbell či Karlie Kloss. Premiéra novinky je v USA plánovaná na 15. septembra. Slovenská distribúcia je síce už tradične utópiou, no kto Manola vo filme chce vidieť, ten si cestu zaiste nájde. Príbeh jedného z najslávnejších a najvplyvnejších topánkových dizajnérov posledných 50 rokov je pre topánkové maniačky jednoznačná povinnosť!

Foto: elle.com, wgsn.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.