Hodvábny zázrak vo vankúši

| júl 9, 2017

Dostatočne dlhý a kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších predpokladov krásnej pleti – toto tvrdenie nie je žiadnym objavením Ameriky, ide o dobre známy fakt, donekonečna omieľaný všetkými, ktorí sa do krásy aspoň trochu rozumejú. Nie je preto veľkým prekvapením, že poprední odborníci sa už roky zaoberajú spôsobmi, ako vplyv spánku na pokožku maximalizovať. 

Hodváb na vankúši má pre pleť a vlasy nesporné výhody. Viete, ktoré to sú?

Hodvábne vankúše však v tomto smere nie sú žiadnou novinkou, dlhé roky šlo o jeden z tajných trikov celebritných dermatológov, ako dosiahnuť čo najzdravšie a najmladšie pôsobiacu pokožku. V posledných rokoch ale zažívajú nevídaný boom – práve kvôli informovanosti o nespočetných výhodách tohto materiálu, z ktorých najlepšie dokáže ťažiť práve pleť a vlasy. Stávať sa čoraz krajšou, a pritom sladko spať – kto by to nechcel?

Vankúše s hodvábnym povrchom majú oproti bežným doplnkom na spanie niekoľko nezanedbateľných výhod, čo z nich robí úžasného pomocníka pri pasívnom skrášľovaní. Presvedčia vás, aby ste im dali šancu?

Neabsorbujú vlhkosť

 Na rozdiel od bavlny hodváb nepripravuje pleť o žiadnu vlhkosť, ktorá je v noci obzvlášť potrebná na hydratáciu. To má za následok, že ženy, ktoré vyskúšali spánok na takomto vankúši, už po dvoch týždňoch zbadali viditeľný rozdiel – prebúdzali sa s omnoho sviežejšou a viac oddýchnutou tvárou. K tomu prirátajte pocitový bonus: znie to možno trochu nadnesene, no azda každá nadšená majiteľka tejto pomôcky to potvrdí – pri prebúdzaní a zaspávaní sa budete cítiť ako Kate Middleton.

Hladký povrch nadovšetko

Hodvábna obliečka disponuje povrchom, vďaka ktorému sa všetky odtlačené línie z vankúšovej látky stanú minulosťou. Hladký a prírodný povrch tiež pomáha bojovať proti vráskam a červeným pupienkom – každý dermatológ vám totiž povie, že hodváb sa s pokožkou znáša oveľa lepšie, ako bavlna. A dvojnásobne to platí na pokožku na tvári, špeciálne citlivú na vonkajšie vplyvy.

Koniec bad-hair days

Nový materiál neocení len vaša pleť, ale aj vlasy. Jeho jemná štruktúra totiž pomáha bojovať s krepovatením a tiež z neho vyplývajúcich rannými nepríjemnými pohľadmi do zrkadla. Na rozdiel od ostatných obliečok na vankúše, ktoré spôsobujú ich trenie, hodváb nielenže poskytuje kĺzavý povrch, ktorý nepoškodzuje vlasy, ale tiež má pozitívny vplyv na nežiaduce štiepenie končekov. Obzvlášť ho oceníte, ak máte suché a krehké vlasy – jeho schopnosť uchovávať vlhkosť nepôsobí len na pleť, ale aj na korunu krásy. 

Foto: silkcamel.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.