THE MELANIA TREND

| júl 25, 2017

Od konca minulého roka, kedy bol jej manžel zvolený za nového amerického prezidenta, patrí Melania Trump k najsledovanejším, ale aj najrozporuplnejším ženám svetovej prominentnej scény. Nechajme však politiku bokom: či patríte k jej fanúšičkám, alebo nie, jedna vec sa prvej dáme USA musí uznať – je to skutočne krásna žena.

Prvá dáma USA Melania Trump.

Dokonca natoľko, že čoraz viac jej anonymnejších rovesníčok sa na ňu chce podobať – a to aj za cenu estetických zákrokov. Magazín New York Post priniesol zaujímavý článok, v ktorom vyspovedal niekoľkých popredných amerických plastických chirurgov. Tí potvrdili, že tzv. Melania trend je aktuálne v estetickej medicíne za oceánom na vzostupe.

“Rovnako, ako bolo v minulosti v kurze vyzerať ako Ivanka Trump, za mnou dnes chodia klientky, ktoré sa chcú podobať na Melaniu. Nie je to nič prekvapivé, pretože Melania je naozaj nádherná žena,” hovorí Dr. Franklin Rose, plastický chirurg z mesta Houston v štáte Texas.

A dodáva, že takýchto požiadaviek bude len pribúdať – len za posledný mesiac ho navštívila necelá desiatka žien s rovnakou požiadavkou. Magazín takisto sledoval premenu jednej zo nich na vysnívaný ideál, ktorý pre ňu predstavuje manželka Donalda Trumpa. Pre Claudiu, matku dvoch detí, to znamenalo asi osmičku procedúr ako redukcia veľkosti prsníkov, korektívna úprava nosa, liposukcia či niekoľko injekčných procedúr v oblasti tváre.

Podobať sa na Melaniu je hitom v oblasti estetickej medicíny za oceánom. Príde tento trend aj k nám?

Čo je však zaujímavé, a na čo poukazujú aj štatistiky odborníkov, je fakt, že s touto požiadavkou zvyčajne estetických lekárov navštevuje pomerne špecifická kategória: dámy po štyridsiatke, ktoré už za sebou síce pár zákrokov majú, no dosiaľ nevykazujú žiadne viditeľné príznaky starnutia. 

“Ide zvyčajne o sebavedomé, nezávislé ženy, ktorých vnímanie krásy sa zhoduje s aktuálnymi trendovými predstavami. Dobre vedia, že Melania je vo svojom veku (47 rokov) stelesnením dokonalého vzhľadu – ukážkovo sa o seba stará a dostáva tú najlepšiu starostlivosť. Je to príklad ženy, u ktorej je veľký predpoklad, že s pomocou nenásilných estetických zásahov bude ešte dlho opticky mladá,” uzatvára Dr. Rose. 

Ktovie – prekročí tento trend hranice Ameriky a príde aj k nám, alebo pôjde o lokálne špecifikum, dané jej popularitou ako prvej dámy? To ukáže až čas. Zaiste by sa aj u nás našla nejedna dáma, ktorá by nepohrdla možnosťou vyzerať ako Melania…

Foto: nypost.com, baku.ws

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.