Zdravé vs. nezdravé

| august 31, 2017

Mániu okolo zdravého životného štýlu okrem všadeprítomných fotiek vyšportovaných tiel ako vystrihnutých z reklamy na fitness centrum sprevádza aj prislúchajúci spôsob stravovania. Potraviny s modernými prívlastkami raw, bio či natural sú novou modlou – sú však skutočne také zdravé, ako sa o nich hovorí?

Britská blogerka sa rozhodla poukázať na mýty, ktoré o zdravej strave panujú.

Britská fitness blogerka Lucy Mountain sa rozhodla poukázať na stereotypné – a častokrát mylné – závery, spájané často s údajným zdravým a nezdravým stravovaním. Podľa jej vlastných slov sa už nemohla pozerať na to, ako spoločnosti, vyrábajúce “zdravé” potraviny klamú svojich zákazníkov. Na šírenie osvety o tom, čo sa vlastne skrýva v údajných zdraviu prospešných potravinách si zvolila sociálnu sieť Instagram, kde popularita jej projektu rastie závratnou rýchlosťou.

Na jej profil theFFFeed, ktorý za 2 mesiace zaujal vyše 35-tisíc ľudí, už upozornili aj známe médiá a po dôvode netreba dlho pátrať. Lucy, ktorá sa nutričným záležitostiam venuje už niekoľko rokov, dáva do porovnania a zaujímavých kontextov nielen rozdielne potraviny, ale aj ich množstvá a delí sa aj o osvedčené rady, týkajúce sa prospešného stravovania. 

Obyčajná verzus ochutená minerálka. VIdíte ten rozdiel?

Mysleli ste si, že mandle sú zdravšie ako presladené cukríky? Alebo že vegánske lupienky majú ďaleko menej kalórií ako obyčajné solené čipsy? Či dokonca veríte, že z tmavej čokolády priberiete menej, než z jej mliečneho náprotivku? Nasledovné veľavravné obrázky vás vyvedú z omylu. 

Ďalšie užitočné stravovacie tipy nájdete blogerkinom Instagrame.

Mandle vs. cukríky.

Po tomto sa viac nemusíte rozhodovať medzi solenými zemiakovými a vegánskymi lupienkami…

Čerstvé verzus sušené jahody.

Spoľahlivé vyvrátenie mýtu, že tmavá čokoláda je zdravšia ako mliečna.

 

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.