To najlepšie z LFW: jar/leto 2018

| september 24, 2017

Pravidelný fashionweekový debut na európskej pôde sa odohral aj túto sezónu na britských ostrovoch. V Londýne, ktorý má stále povesť akéhosi inkubátora mladých návrhárskych talentov a inovátorských značiek, však túto jeseň ovládli hlavne etablované domáce mená. Vybrali sme najkrajšie looky z najzaujímavejších prehliadok, prezentujúcich kolekcie na prvú polovicu budúceho roka.

Tommy Hilfiger

Nestáva sa často, že by americká značka zvolila za ťažisko svojej hlavnej líniovej prezentácie európske mesto. Tommy Hilfiger však tentokrát spravil výnimku, a tak si mohli návštevníci lodnýnskeho módneho sviatku užiť prehliadku, ktorá už na prvý pohľad z programu vyčnievala. Jej obsah už bol konvenčnejší a viezol sa na zaužívanej vlne, ktorú u Hilfigera vídame už pár rokov. To však neznamená, že bol nudný – práve naopak, šlo o poctivo pripravenú a dobre nastylovanú kolekciu.

Tommy Hilfiger, kolekcia jar/leto 2018.

Christopher Kane

Britský návrhár oslnil feminnými outfitmi, ktoré obohatil o hravé detaily. Šaty s polovičným svetrom, priehľadné nohavice či lemovaná sukňa, pripomínajúca motýlie krídla, skvele zapadali do nápadito elegantného, no zároveň ľahkého celku. Sofistikované, netypicky ženské a vydarené zároveň.

Christopher Kane, kolekcia jar/leto 2018.

 

Erdem

Nekorunovaný kráľ florálnych vzorov neostal v tejto oblasti nič dlžný svojej povesti. Do jarno-letnej kolekcie pre budúci rok však zakomponoval aj decentnejšiu sivú farbu hneď vo viacerých prevedeniach – od nenápadného kára až po strieborný lesk. 

Erdem, kolekcia jar/leto 2018.

Peter Pilotto

Tvorcovia značky Peter Pilotto sa pri tvorbe inšpirovala oblasťou, ktorú ešte pred pár rokmi v spojení s dizajnérskou módou mnohí zavrhovali: športovými úbormi. Doba sa však mení, a aj postoj návrhárov podlieha trendovému vývoju. Ľahkosť, priedušnosť, ale aj nefalšovaný retro dojem – to všetko tvorilo gro tejto komornej prehliadky. A nechýbal ani myšlienky podnecujúci outfit, ktorý priam nabáda k otázke: kto povedal, že k športovému úboru nemožno nosiť lodičky?!

Peter Pilotto, kolekcia jar/leto 2018.

 

J. W. Anderson

Ostrovný módny mág Jonathan Anderson to s architektonickým kombinovaním rôznych strihov, štýlov a materiálov vie skutočne majstrovsky, a tento fakt zaiste netreba pripomínať žiadnej insiderke, ktorá sleduje jeho vyše 10 rokov trvajúcu kariéru. A uplynulý týždeň módy v Londýne len ukázal, že na poli tvorby je v životnej forme: jeho kolekcia sa síce nemusí páčiť všetkým, no pokiaľ ide o ukladanie jednotlivých outfitových nuáns do jedného premysleného celku, musí sa mu uznať, že v tom len ťažko hľadá konkurenciu nielen doma, ale aj v zahraničí.

J. W. Anderson, kolekcia jar/leto 2018.

 

Foto: vogue.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.