To najlepšie z NYFW: jar/leto 2018

| september 20, 2017

Každoročný jesenný kolotoč prehliadok, ktoré fakticky znamenajú začiatok nového módneho roka, už tradične otvára fashion week na druhej strane Atlantiku – vo Veľkom jablku. Nie nadarmo sa vraví, že New York je americké hlavné mesto módy: aj tento rok tam predvádzalo rekordné množstvo návrhárov a značiek, medzi ktorými nechýbali ako známe etablované mená, tak aj mladí talentovaní tvorcovia, snažiaci sa vydobyť si svoje miesto na slnku. Vybrali sme najkrajšie looky najvydarenejších prehliadok. Toto sú ony.

Marchesa

Americká značka vystavala jarnú kolekciu okolo ústredného motívu kvetov, ktorý sa v spojení s touto sezónou už dávno stal nekonečne omieľaným klišé. Romantické, ba až éterické prevedenie, ktoré sme mali možnosť vidieť na ich móle, však jednoznačne má niečo do seba…

Marchesa, kolekcia jar/leto 2018.

 

 

Marc Jacobs

Rešpektovaný americký tvorca sa zas vybral za inšpiráciou k najnovšej línii na Blízky východ. Turbany a orientálne doplnky však preniesol do modernej súčasnosti, pričom nechýbal originálny dizajnový jazyk, ktorý je pre jeho outfity dlhé roky typický. Nikto nevie robiť antisex módu tak grandiózne a s nápadom, ako on.

Marc Jacobs, kolekcia jar/leto 2018.

 

 

Ralph Lauren

Ralph Lauren ukázal v New Yorku dve tváre elegancie: jednu na deň do kancelárie, druhú na večernú glamour párty. Obe sú v jeho podaní mimoriadne vydarené, zaujmú farbami, materiálovou skladbou i kontrastnými doplnkami. Obzvlášť na červené šaty je radosť pozerať – a zaiste ešte väčšia ich nosiť.

Ralph Lauren, kolekcia jar/leto 2018.

 

 

Delpozo

Španielska značka, založená ešte v roku 1974 návrhárom Jesúsom Del Pozom, nie je na fashion weeku vo Veľkom jablku žiadnym nováčikom, no napriek tomu sa stále radí na okraj scény. To je trochu škoda, pretože v súčasnosti ťažko budeme hľadať niekoho, kto to so vzormi a nádhernými pastelovými farebnými prechodmi vie lepšie. Presvedčte sa samé.

Delpozo, kolekcia jar/leto 2018.

 

 

 

Dennis Basso

Päticu najzaujímavejších prehliadok uzatvára tvorca, ktorého newyorskí módni insideri nazývajú aj americký Elie Saab. A treba povedať, že oprávnene – snové róby, ktoré predstavil pre budúcoročnú jarnú sezónu, sú jasným dôkazom toho, že romantika v oblasti večerných šiat ešte nepovedala posledné slovo.

Dennis Basso, kolekcia jar/leto 2018.

 

 

 

 

 

Foto: vogue.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.