To najlepšie z MFW: jar/leto 2018

| október 15, 2017

Milánsky fashion week sa skončil a to neznamená nič iné, ako čas bilancovať najkrajšie looky z najvydarenejších dizajnérskych prehliadok. V posledných rokoch sa pravidelne stáva, že práve v prípade talianskych značiek je to najnáročnejšia úloha – alebo to len potvrdzuje fakt, že dizajnéri z Apeninského polostrova sú skutoční majstri svojho remesla? Tak či onak, pozrite si náš výber:

Salvatore Ferragamo

Talianska značka, ktorá v ostatných sezónach sebavedomo kraľuje nenápadnej elegancii, vystavala svoju pomerne výraznú jarno-letnú kolekciu na kontrastoch. Či už je to spojenie metalických látok s imitáciou hadích vzorov, farebné kombinovanie alebo stávka na sexi jednoduchosť v podobe červených saténových šiat so špagátovými ramienkami, posolstvo je jasné – návrat k tradičným hodnotám, ktoré formovali ready-to-wear kolekcie talianskeho domu cca dekádu dozadu.

Salvatore Ferragamo, jar/leto 2018.

Fendi

Subtílne logá, latexovo-gumová retro priehľadnosť a komplikované, priam až psychedelické ukážky vzorov sú tri prvky, ktoré najviac upútali pozornosť na prehliadke tohto tradičného talianskeho domu. Karl Lagerfeld a Silvia Venturini Fendi dlhodobo dokazujú, že pokiaľ ide o spojenie kreativity a tradícií, ich tvorivý duch ťažko hľadá na súčasnej scéne konkurenciu.

Fendi, jar/leto 2018.

Prada

Štýl, ktorý Miuccia Prada dlhodobo razí vo svojej značke, môžete milovať alebo nenávidieť, no na jednom sa veľmi pravdepodobne zhodnú oba tábory: ide proti prúdu a vlastne proti všetkému, čo vídavame na konkurenčných mólach. Práve tento prístup jej kolekcie povyšuje na doménu fashionistiek, ktoré v zmysle módnej kombinatoriky takpovediac “vidia za oponu”. Jar v podaní Prady je opäť hipsterská a tak trochu antisexy, no práve preto si ju (zrejme) zamilujete.

Prada, jar/leto 2018.

 

Giorgio Armani

Armani je známy predovšetkým ako tvorca dynamickej elegancie pre moderné ženy, ktoré chcú udržať v šatníku krok s formálnymi požiadavkami doby, na čo si často prepožičiava pánske prvky. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade, avšak pozor – tentokrát mal aj rýdzo feminnú tvorivú chvíľku. Takto sa to prejavilo.

Giorgio Armani, jar/leto 2018.

 

Gucci

Očakávané a grandiózne finále milánskeho fashion weeku sa nemohlo odohrať pod taktovkou nikoho iného, ako elitami aj ulicou zbožňovaného Alessandra Micheleho. Ani túto sezónu neostal nič dlžný povesti, ktorú si systematicky buduje od svojho nástupu na stoličku kreatívneho riaditeľa v značke Gucci. Takto vyzerá taliansky uptown funk.

Gucci, jar/leto 2018.

 

 

 

Foto: vogue.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.