Hydratovaná, svieža a čistá

| december 5, 2020

Každý miluje dotyk jemnej detskej pokožky. Je tak čistá, mäkká a hebká. Ale bohužiaľ aj krehká! Dokonca je päťkrát tenšia ako koža dospelého človeka. To znamená, že je aj omnoho náchylnejšia a pozorný rodič by mal mať na pamäti niekoľko pravidiel, ako sa o ňu správne starať.

 

Detskej pokožke trvá približne tri roky, kým si vytvorí potrebnú obranyschopnosť proti škodlivým látkam, ktoré sa môžu dostať do krvného obehu. A od toho sa samozrejme odvíja aj zhoršené hojenie, ktoré môže v prípade podráždenej pokožky trvať aj tri týždne. I keď je štruktúra detskej kože podobná tej u dospelých, kožné bunky nie sú tak blízko seba a škodliviny tak môžu jednoduchšie napadnúť krehký organizmus.

Tieto informácie by mohli v nejednej mamičke vyvolať obavy. Tie však nie sú na mieste – žijeme predsa v 21. storočí, čo znamená, že existuje množstvo vylepšení. Pokožka vášho bábätka sa môže mať ako v bavlnke, a keď už sme pri tkaninách – miesto vlny zvoľte radšej bavlnu, pretože aj tá najkvalitnejšia vlna môže byť veľmi dráždivá a dieťatku môže spôsobiť nepríjemné vyrážky. 

Moderní rodičia vedia, čo je najlepšie 

Dnešná doba rodičom starostlivosť o dieťa veľmi uľahčuje a to, aký štýl starostlivosti preferujú, je len na nich. Môžu sa vydať prírodnejšou cestou alebo naopak využiť produkty moderných technológií. Čistiace obrúsky Pampers Coconut Pure spájajú to najlepšie z oboch svetov, a navyše sú vhodné pre všetkých. Vďaka svojmu šetrnému zloženiu si nájdu obľubu aj tých ľudí, ktorí veria sile prírody. Obrúsky sú vyrobené zo 100% rastlinných vlákien, obsahujú 99 % prírodných ingrediencií a 1 % šetrných zložiek pre ochranu pokožky. Neobsahujú alkohol, farbivá ani minerálne oleje. 

Nie je mydlo ako mydlo 

Aj u dospelých platí, že by sa to s umývaním nemalo preháňať a u detí sa toto pravidlo znásobuje. Potné žľazy majú deti ešte len vo vývine, čo má za následok, že ich pokožka nepotrebuje prehnané množstvo čistenia. Celkovo je dobré sa vyhnúť klasickým mydlám. Lepšie je zvoliť prípravok na prírodnej báze, ktorý je typom určený priamo vášmu dieťatku. Medzi ďalšie veci, ktoré pokožke príliš neprospievajú, patria rôzne potraviny obsahujúce alergény (jahody, mliečne výrobky), umelé tkaniny, opatrnosť zachovajte aj pri priamom slnečnom UV žiarení. Naopak, veľmi prospešne pôsobia rôzne oleje, hydratačné mlieka a priedušné materiály oblečenia vášho bábätka.

Inšpirácia babskými radami

Pri prebaľovaní často vznikajú nepríjemné zapareniny. Tie sa dajú riešiť rôznymi spôsobmi – voľbou oblečenia, správnou hygienou a vhodnými kozmetickými prípravkami. Už po mnohé stáročia sa pri starostlivosti o pokožku v rôznych kultúrach osvedčili oleje – arganový, mandľový alebo kokosový. Naše prababky mali odskúšané rôzne metódy, ale teraz môžeme čerpať inšpiráciu aj zo vzdialenejších kútov sveta. Už raz zmienený kokosový olej obsahujú aj čistiace obrúsky Pampers Coconut Pure. Tento olej regeneruje pokožku a dieťatku nehrozí jej podráždenie – práve naopak. Je hydratovaná, čistejšia a svieža. 

Zbalené na cesty

S moderným prístupom k rodičovstvu zároveň súvisí aj spravodlivé rozdelenie úloh otecka a mamičky a to napríklad aj pri cestovaní s deťmi. A to pokojne aj do zahraničia. V takých prípadoch rodičia radi siahou po produktoch, ktoré nezaberajú veľa miesta a skvele splnia svoj účel aj v menej priaznivých podmienkach. Čistiace obrúsky sú veľmi praktické napríklad do auta, na pláž, do hôr, keď rodinka vycestuje objavovať krásy Slovenska, alebo vo chvíli, kedy sa rodič vydá s dieťaťom do mesta. Jednoducho ich môžete mať vždy po ruke a urobia vám veľkú službu, či už ich chcete použiť na očistenie zadočku bábätka, alebo tváre.

Sranda musí byť

Bez úsmevu to jednoducho nejde. Každá mamička alebo otecko musí byť v pohode, aby bolo bábätko šťastné. Vo finále ani tak nezáleží na tom, či má značkové oblečenie, ani na tom, či dieťa od susedov už vie chodiť a vaše ešte nie. To najdôležitejšie je brať celé rodičovstvo ako zábavné dobrodružstvo, ktoré prináša každý deň niečo nové. A užiť si to!

Zdroj a foto: TS

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.