“Lietadlová kabelka” Louis Vuitton

| máj 6, 2021

Hoci bola luxusná móda vždy extravagantným umením, platí akési nepísané pravidlo, že väčšina kolekcií sa stále drží vo viac-menej zaužívaných a hlavne nositeľných medziach. O to viac to platí pre kúsky, ktoré sú určené pre pánov. Experimenty sa však nevyhýbajú ani najvyšším poschodiam high-end segmentu. Luxusný dom Louis Vuitton do svojho repertoára nedávno pridal nového člena. A ide o poriadne prekvapenie – mužskú kabelku v tvare lietadla!

Kontroverzný kreatívny riaditeľ luxusnej značky Louis Vuitton, Virgil Abloh, opäť raz prekvapil a na scénu priniesol tak trochu netradičný kúsok. Tentokrát ide o kabelku, ktorá svojim unikátnym dizajnom dokázala nielen upútať pozornosť, ale aj zodvihnúť zopár obočí. Najnovší kúsok z Ablohovej tvorivej dielne je totiž kabelka v tvare lietadla. A za takúto nesmiernu dávku originality si dizajnér vypýtal aj adekvátnu sumu.

Lietadlová kabelka“ predstavuje zmenšený model lietadla potlačeného signature monogramom LV, ktorý jednoznačne dodáva celému kúsku nenútený štýl a naznačuje nadčasovosť. Stredne veľké prevedenie pripomína cestovnú tašku na víkend, no vďaka svojmu originálnemu tvaru sa do nej nezmestí viac než pár každodenných nutností. Dozdobená rúčkami z čiernych matných reťazí budí dojem luxusného doplnku, ktorým podľa uvádzacej ceny rozhodne je. Za takýto originálny kúsok si totiž značka pýta 39-tisíc dolárov.

Kolekcia, ktorej je kabelka súčasťou, je podľa slov autora skúma mužské archetypy a redefinuje všetko, čo sa doteraz v móde považovalo za takzvanú „mužskú“ uniformu. Nechýbajú originálne poňatia oblekov, vojenských búnd a či dokonca kovbojské klobúky. Okrem “lietadlovej kabelky” obsahuje kolekcia aj limetkovo zelené moto obleky, fialové hodvábne pyžamo a dokonca aj pohár na kávu Louis Vuitton. Aj muži predsa radi vyzerajú elegantne, a to nielen na cestách. Čo by na takýto luxusný darček povedal váš priateľ či manžel? A vedeli by ste si predstaviť takýto doplnok aj v dámskej verzii?

Foto: louisvuitton.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.