Novodobé randenie

| máj 22, 2021

Vyskúšali ste niekedy „online dating“? V dnešnej dobe populárna forma hľadania partnerov za poslednú dobu  úplne pretransformovala koncept klasického r// andenia. Má tento druh r// andenia potenciál alebo je to len ďalší marketingový ťah online zoznamiek?

Ešte pred desiatimi rokmi boli zoznamky obrovským tabu, o ktorom sa v spoločnosti rozprávalo len zriedka. Akési nepísané pravidlo totiž diktovalo, že osoba s účtom na tejto sieti je konvencionálne neatraktívna, alebo má jednoducho v láske smolu. Za posledný rok sa však táto myšlienka otočila o 180 stupňov, a dnes sa takéto novodobé r// andenie online považuje za úplne normálne, a to hneď z niekoľko dôvodov.

Láska v čase p//// andémie

Medzi najpopulárnejšie zoznamovacie siete patrí napríklad aplikácia Tinder, či Badoo, ktoré zaznamenali raketový nárast nových užívateľov ešte v apríli 2020. Od samého začiatku p// andémie, a s ňou spojeného lockdownu sa ľudia (najmä slobodní), prirodzene, cítili omnoho viac osamelí ako predtým, a tým pádom začali vyhľadávať instantnú spoločnosť. Keďže z dôvodu bezpečnosti ostali všetky normálne hot spoty ako bary, kaviarne, či knižnice zatvorené, neostávalo nič iné než zobrať do rúk mobil, a pomocou pár klikov nainštalovať aplikáciu. Veď sme všetci na jednej lodi.

„Ten pravý“ alebo „tí praví“?

Tým, že je celý koncept aplikácie postavený z väčšej časti na tom, ako daný človek vyzerá, dal by sa poľahky prirovnať k nakupovaniu potravín v supermarkete. No v tomto prípade sme tými potravinami my, ľudia. Keď vojdete do supermarketu kúpiť len jednu vec, veľa krát sa stane, že sa stretnete s rôznymi variáciami, značkami, obalmi, z ktorých sa vám neraz zakrúti hlava a neviete si vybrať. Na podobnom princípe fungujú aj dnešné zoznamky. Veľa ľudí, veľa možností a celá myšlienka „toho pravého“ partnera sa pomaly ale isto vytráca. Budeme v budúcnosti viac liberálni aj čo sa týka vzťahov a tolerovať navzájom otvorené vzťahy?

Dve strany mince

Aj pri online datingu sa však nájdu klady aj zápory. Je pravda, že práve vďaka týmto aplikáciám si na svete mnoho ľudí našlo svoju druhú polovičku a dodnes spolu žijú v šťastnom manželstve. No druhá strana mince je fakt, že napriek pohodlnému a bezpečnému zoznamovaniu, sa z takýchto vzťahov postupne vytráca romantika a náhodnosť, ktoré klasické r// andenie zahŕňa.

No koniec koncov, všetko je to o šťastí. Môže sa stať, že práve ten jeden cudzinec na druhom konci zemegule je ten pravý, vysnívaný princ, no tým, že ste ho spoznali za obrazovkou, môže sa z neho časom vykľuť aj niekto úplne iný. Preto je veľmi dôležité ostať opatrní a všetko si radšej dvakrát preveriť.

Foto: vogue.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VZŤAHY & SEX

Comments are closed.