Zámena životov

| máj 20, 2021

Viete si predstaviť, že by ste prežili jeden deň v koži niekoho iného? A navyše niekoho, kto sa venuje úplne iným veciam ako vy? Práve na takúto výzvu sa dali nahovoriť dve známe Slovenky: moderátorka Becca a biatlonistka Paulína Fialková. Výsledok prekvapil aj samotné protagonistky.

Becca by sa na strelnici nestratila

Mikrofón vymenila za bežky, štúdio za strelnicu a fitko. Aj takto by sa dal v skratke opísať deň moderátorky Beccy. Nadviazala tak na svoju predošlú výzvu, v ktorej vymenila iPhone za smartfón od Huawei. Počas náročného dňa jej totiž pomáhali aplikácie z nového obchodu Huawei AppGallery.  

Paulína svoju hosťku ale vôbec nešetrila. Najskôr si vyskúšali bežkovanie na Skalke, potom vzala Beccu na duklácku strelnicu a na záver to obe dorazili tréningom v posilke. 

Becce to vsak na strelnici šlo výborne – okrem jedného zasiahla všetky terče. “Vedela som, že biatlon je náročný, ale netušila som, že až tak veľmi. Aj keď mám celkom nadanie na športy a aj lyže ma bavia, stáť na bežkách a ešte k tomu závodných bolo pre mňa prekvapujúco ťažké. Po niekoľkých minútach som sa ale do toho dostala a srdce mi išlo vyskočiť z hrude. Všetko mi to zaznamenali hodinky Huawei a appka Zdravie, takže mám na to pamiatku aj v telefóne,“ hovorí so smiechom Becca.

“Najviac som sa tešila na strelnicu. Aj keď som bola predtým párkrát strieľať, športová streľba je trochu iná a hlavne držanie malorážky bolo veľmi náročné. Zosynchronizovať dýchanie a streľbu bolo ešte ťažšie. A to nás ešte čakal tréning v posilňovni s appkou Fitify. Ruky som si cítila ešte tri dni,” zhodnotila svoj deň v koži profesionálnej biatlonistky moderátorka Becca.

 


Vymení Paulína lyže za mikrofón?

Rovnako napínavý bol aj druhý deň, keď sa Paulína na niekoľko hodín vžila do role profesionálnej moderátorky. 

Ako prvé boli na programe hlasové cvičenia. Jazykolamy ako dolár, libra, rubeľ či vyrukavičkovala sa rukavička, dali Paulíne zabrať. “Nikdy by som nebola povedala, aké zvláštne zvuky môžu pri príprave na moderovanie vzniknúť. Becca je veľká profesionálka a trpezlivo mi vysvetlila, ako čo vyslovovať a na ktoré miesto vo vete klásť dôraz,” nechala sa počuť Paulína. 

“Som z toho celého mierne v strese, lebo som musela opustiť komfortnú zónu a robiť niečo, na čo nie som zvyknutá, ale Becca je na mňa dobrá a nedáva mi úplne ťažké úlohy,” pochvaľovala si svoju “koučku” dočasná moderátorka Paulína. 

Na záver dňa čakalo Paulínu prekvapenie: výlet do profesionálneho fotoštúdia. “Hoci som na tréningoch väčšinou v športovom, takto by som sa nechala fotiť každý deň,” reagovala Paulína na fotenie, ktorého sa ujal známy fotograf Lukáš Kimlička. Krásne líčenie a k tomu kreatívna starostlivosť známeho majstra objektívu zakončili špeciálny deň.

Talent nenahradíš, ale inšpirácia ostáva

“Myslím si, že takáto výmena životov je skvelý nápad a mal by si ju vyskúšať každý. Môžete vystúpiť z komfortnej zóny a najmä pozrieť sa na veci z inej perspektívy. Ja som do toho mala ešte aj šancu bližšie spoznať Paulínu a bola to pre mňa krásna skúsenosť,” pochvaľovala si Becca.

Vedeli by ste si predstaviť seba v podobnej výzve? A s kým by ste si chceli na deň vymeniť život? Známe Slovenky v tom totiž majú jasno. “Ak to mám zhrnúť, povedala by som, že talent nenahradíš. Ale naučila som sa od Beccy naozaj veľa, zažili sme kopec srandy a pokojne by som si takýto moderátorský deň ešte raz zopakovala,” uzatvára Paulína.

Zdroj a foto: TS

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.