Letná lekcia nechtovej inšpirácie

| august 3, 2021

Najhorúcejšie trendy v oblasti nechtového umenia v lete 2021 prinášajú radostné vzory a farby. Nechtoví dizajnéri aj domáci umelci strávili lockdown zdokonaľovaním svojich schopností, čo viedlo k vytvoreniu úplne nových nechtových dizajnov. Nechajte sa inšpirovať výberom tých najštýlovejších.

Minimalistické vlnky

Vlnky sú jednoznačne jedným z top trendov manikúry. Ide o návratový dizajn s minimálnou grafikou a množstvom negatívneho priestoru. Najlepšie na tom všetkom je, že ich kreslenie je tak jednoduché, že si ich môžete urobiť  pokojne aj sami. Navyše, vlnky sa hodia doslova na každý druh a vyniknú na akejkoľvek dĺžke a tvare nechtu, takže si ich zamiluje doslova každý. Dokonale krásne vlnené nechty si vyžadujú len dva nástroje: lak na nechty a tenučký štetec napríklad na očné linky. Stačí jemne namočiť do laku na nechty, popustiť uzdu svojej fantázie a voilá: dokonale minimalistická letná manikúra je na svete.

Pastelky

Pastelové nechty sa v oblasti nail-artu držia na popredných priečkach popularity už nejaký ten piatok. A inak tomu nie je ani toto leto. Pastelové farby sú totiž nielen esteticky príjemné ale nesú akúsi auru pokoja. Či už sa rozhodnete aplikovať jednu pastelovú farbu na každý necht alebo vytvoríte pastelovú mozaiku, či dokonca vytvoríte pastelové kvietky, pastelová farba na nechtoch nikdy nič nepokazí. Najlepšie je, že väčšina žien už vlastní aspoň tri odtiene, čiže nie je potrebná kúpa nových. Pohrajte sa so svojou fantáziou alebo sa inšpirujte našou fotogalériou a vytvorte si dokonalú manikúru, pripravenú vyraziť do letných ulíc.

3D umenie

Zavedenie 3D umenia do nechtových dizajnov sa prispisuje nechtovej fanatičke Kylie Jenner, ktorá pred pár rokmi začala so svojou nechtovou mániou na instagrame, kde po prvý krát zdieľala fotografiu nechtov inširovaných jej skincare líniou pod názvom Kylie Skin. Výsledkom bola aplikovácia 3D kvapiek vody, ktoré mali imitovať mokré nechty, čo sa v konečnom dôsledku aj podarilo. Internetová senzácia bola astronomická a dnes máme možnosť vidieť 3D nechtové umenie takmer všade. Novinkou je ale aplikácia takzvaných “nechtových piercingov”, ktoré dodajú nechtom odvážnejší efekt. Ak patríte k ženám, ktoré rady riskujú, tak sú tieto 3D nechty práve pre vás.

V štýle 90. rokov

Návrat legendárnych 90. rokov sme mali možnosť sledovať nielen v oblasti módy, ale aj nail-artu. V tomto prípade sa to prejavuje prostredníctvom výrazných farieb a šialených psychidelických vzorov, ktoré sú nielen nostalgické ale predovšetkým štýlové. Pre zvýraznenie tohtoo retro farebného okamihu je vhodné zvoliť tvar francúzskej manikúry a už len hurá na farby. Kúsky žltej, nebesky modrej a ružovej. ktoré sú poznávacími farbami šialených 90. orámujte trblietavými čiarkami a máte hotovo – legendárne štýlové nechty za pár minút.

Károvaná zábava

Ak ste niekedy videli ikonický film z 90. rokov, Bezmocná (Clueless), kde herečka Alicia Sylverstone zohrala rolu bezradnej tínedžerky Cher, ktorá sa snaží znavigovať svoje dobrodružstvá na jej ceste dospievaním, zaiste si hneď vybavíte ikonickú scénu, kde si vyberá svoj outfit do školy – žltočierny károvaný kostým. A teraz si ho predstavte ako manikúru. Presne to je totiž ispirácia, ktorá stojí za týmto károvaným nechtovým trendom. Kvôli náročnosti dizajnu sa odporúča tento dizajn nechať na profesionálov, no vedzte že výsledok bude rozhodne stáť za to.

Foto: allure.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.