Zomrel Virgil Abloh, kreatívny riaditeľ LV

| november 29, 2021

V nedeľu podvečer zasiahla módny priemysel ďalšia tragická správa. Vo veku 41 rokov nás po takmer 2-ročnom boji s rakovinou navždy opustil Virgil Abloh, kreatívna hlava mužských kolekcií Louis Vuitton a zakladateľ dizajnérskej značky Off-White.

Smutnú správu oznámil jeho tím na jeho instagramovom profile s popisom: “So smútkom v srdci oznamujeme, že dnes večer zomrel náš milovaný Virgil Abloh, oddaný otec, manžel, syn, brat a priateľ. Viac ako dva roky Virgil statočne bojoval so zriedkavou, agresívnou formou rakoviny. Svoj boj sa rozhodol bojovať  v súkromí, od svojej diagnózy v roku 2019.”

Abloh bol všeobecne považovaný za jedného z najplodnejších návrhárov v tomto odvetví, svoju kariéru v móde začal spoluprácou s Kanye Westom a jeho prvým vydavateľstvom Pyrex Vision, než získal širšie uznanie vďaka založeniu vlastnej značky Off-White, ktorá bola uvedená na trh v roku 2012.

V roku 2018  prevzal kormidlo v divízii pánskeho oblečenia Louis Vuitton, kde jeho kolekcie zožali kritický aj komerčný úspech. Okrem tvorby pre dve veľké módne značky bol Abloh tvorivou silou mnohých ďalších projektov, vrátane spolupráce so značkami ako Nike a Evian, či umelcami ako Takashi Murakami.

Svoj hlboký smútok vyjadrili na svojich sociálnych sieťach aj rôzne celebrity, ako Kendall Jenner, Gigi a Bella Hadid, ktoré ho poznali osobne. Po oznámení smutnej správy zdieľali najdrahšie spomienky na legendárneho človeka, priateľa aj dizajnéra.

“Všetci sme po tejto hroznej správe šokovaní. Virgil nebol len geniálny dizajnér, vizionár, bol to aj muž s krásnou dušou a veľkou múdrosťou,” doplnil generálny riaditeľ LVMH, Bernard Arnault. “Rodina LVMH sa ku mne pripája v tejto chvíli veľkého smútku a všetci myslíme na jeho blízkych. Virgil nám bude chýbať nielen ako kreatívny umelec a nenahraditeľný dizajnér, ale aj ako priateľ. Jeho prítomnosť je bude v dome Louis Vuitton navždy chýbať.”

Foto: vogue.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.