BUĎTE ÚSPÉŠNÍ PRI POHOVORE

| júl 19, 2012 | 0 Comments

Ak sa chystáte na pohovor kvôli novému zamestnaniu, mali by ste sa naň poriadne pripraviť. Kvalitná príprava je totiž polovicou úspechu a to platí aj pri hľadaní zamestnania. Na čo by ste si mali dať pozor a na čo sa počas prípravy zamerať? Tu je pár tipov.

Kým vás pozvú: Niekde som čítala, že iba 50% ľudí zo všetkých uchádzačov o miesto, spĺňa požiadavky na kvalifikáciu, ktoré sú uvedené v ponuke. Poriadne si preto preštudujte inzerát a uchádzajte sa iba o také miesto, na ktoré máte skutočne potrebnú kvalifikáciu. Je síce pravda, že niektoré spoločnosti požiadavky na kandidátov nadhodnocujú, väčšina z nich však má svoje opodstatnenie. Je preto zbytočné strácať čas, ak tieto podmienky nespĺňate.

Príprava informácií o spoločnosti: Ak vás na základe vášho životopisu a motivačného listu pozvú na pohovor, začnite s prípravou. Vyhľadajte si všetky dostupné informácie o spoločnosti kam sa hlásite. Zistite si v akej oblasti podniká, aké sú jej služby, produkty a zákazníci. Malým prieskumom sa dozviete nielen viac o vašom potenciálnom zamestnávateľovi, ale pomôže vám to pri rozhodovaní, či je to skutočne typ spoločnosti v akej chcete pracovať. Napíšte si otázky, ktoré sa na pohovore plánujete spýtať. Tak sa vám určite nestane, že pod vplyvom stresu úplne zabudnete, na čo ste sa chceli opýtať a tie správne otázky vám napadnú až keď vyjdete z dverí.

Príprava vašich osobných informácií: Bohužiaľ, mnoho uchádzačov o zamestnanie zanedbáva prípravu o sebe. Majú pocit, že to nie je potrebné a potom bývajú zaskočení. Každý múdry uchádzač si pred dôležitým pohovorom pripraví odpovede na otázky, ktoré by mohol dostať. Zoznam takýchto otázok sa dnes už dá nájsť aj na internete.

Počas pohovoru: Snažte sa urobiť pozitívny dojem na ľudí, ktorí s vami budú robiť pohovor. Príďte včas, vhodne oblečení a zoberte si so sebou notes a pero na písanie poznámok. Ak už sa stane, že meškáte, prípadne vám do termínu pohovoru niečo prišlo, určite o tom informujte personalistu, ktorý pohovor organizoval. Nie je nič horšie, ako keď sa uchádzač vôbec neobjaví. Pamätajte na to, že trh je malý a personalisti sa medzi sebou poznajú. Vizitku nezodpovedného a arogantného uchádzača si tak môžete so sebou preniesť aj na úplne nové miesto. Dobrý dojem podporíte napríklad aj úsmevom a vhodnými gestami. Svoje odpovede na položené otázky nemusíte vyhŕknuť okamžite a radšej si ich premyslite. Zapamätajte si, že úprimnosť sa síce cení, dôležitá je však aj dávka určitej diplomacie. Ak budete ohovárať svojho terajšieho šéfa, či v snahe zapáčiť sa „vykvákate“ marketingové plány vašej spoločnosti, budú Vás považovať za neprofesionálnych. Úlohou človeka, ktorý robí pohovor je získať obraz o povahe človeka, jeho charakterových vlastnostiach, schopnostiach a snažiť sa spoznať, či bude pre firmu prínosom. Na toto preto myslite pri každej vašej odpovedi.

Na záver: Na záver pohovoru určite príde otázka platového ohodnotenia. To je asi tá najťažšia časť. Aké požiadavky stanoviť, aby ste nepôsobili chamtivo, ale na druhej strane, aby ste sa nepodcenili? Určite si sa pod akú platovú hranicu by ste nechceli ísť a aké benefity momentálne máte. K tomu si ešte môžete skúsiť zistiť v akej platovej hladine sa na trhu podobné pozície pohybujú. Podľa toho si potom pripravte svoju odpoveď. Na záver nezabudnite všetkým poďakovať za čas, ktorý vám venovali. Ak venujete dostatok času príprave na pohovor, nemalo by vás nič zaskočiť a budete zase o krok bližšie k vášmu vysnenému zamestnaniu. Prajem vám veľa úspechov!

Romana Bryndová

Category: KARIÉRA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.