Sladkých šestnásť

| júl 18, 2013 | 0 Comments

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čím boli slávne módne redaktorky predtým, ako sa stali slávnymi módnymi redaktorkami? Stephen Gan a redakcia magazínu V áno. A výsledkom sú fotky šestnásťročnej Carine Roitfeld na začiatku svojej modelingovej kariéry.

Módne zainteresovaní jedinci totiž vedia, že Roitfeld nebola vždy vychytenou stylistkou a (teraz už bývalou) šéfredaktorkou francúzskej biblie, Vogue Paris. Začínala ako modelka, ktorú objavil fotograf Tony Kent na parížskej ulici v roku 1970. Už po niekoľkých mesiacoch sa stala tvárou tínedžerskej divízie agentúry Elite Paris pod priamym patronátom jej zakladateľa, Johna Casablancasa. Následne dostala prvý kontrakt v Londýne.

Odvtedy však ubehlo už neuveriteľných 43 (!) rokov a dnes je Carine Roitfeld jednou z najdôležitejších osobností módneho sveta. Prekvapivo ňou ostala, aj keď už nevedie parížsky Vogue. Módna ikona Carine neustále prekvapuje novými projektmi (naposledy stylovala reklamnú kampaň automobilky Mercedes-Benz), no teraz sa obzeráme do minulosti. Šestnásťročná Carine má totiž na fotkách kúsky, bez ktorých sa túto jeseň určite nezaobídete. Inšpirujte. A nechajte sa inšpirovať.

Tags: ,

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.