Atraktívni ľudia a šťastie v láske

| marec 28, 2017

Je všeobecne známy fakt, že ľudia, ktorých príroda obdarila fyzickou príťažlivosťou, to majú v živote všeobecne ľahšie. Na druhej strane, vzhľad nie je všetko a nový výskum vedcov to len potvrdil – existuje štatisticky minimálne jedna oblasť, v ktorej ťahajú atraktívni jedinci v porovnaní s menej vzhľadnými náprotivkami za kratší koniec.

Atraktívni ľudia majú menej šťastia v láske – aspoň to tvrdí nová štúdia.

Odborníci na vzťahy z najprestížnejšej americkej univerzity publikovali novú štúdiu, podľa ktorej majú atraktívni ľudia menej šťastia v láske, resp. častejšie zlyhávajú v dlhodobých vzťahoch. Informáciu o tom, že podľa vedcov z Harvardu by tieto dva atribúty mohli spolu súvisieť, priniesol magazín Broadly.

A pri pohľade do praxe nejde o tak prekvapivé zistenia. Ako ilustračný príklad môže slúžiť hollywoodska elita, ktorej kruhy sú doslova prešpikované telesne dokonalými osobnosťami, ku ktorým milióny smrteľníkov vzhliadajú ako ku svojim idolom. Pri pohľade na súkromný život (taktiež frekventovane prepieraný bulvárom) však rýchlo zistíme, že v dlhodobých vzťahoch mnoho z nich zlyháva. (Nielen) príslušníci elity bez problémov za život stihnú niekoľko manželstviev a tí aktívnejší aj násobne viac vzťahov. 

Nová štúdia vnáša do tohto problému, ktorý sa čoraz častejšie začína prejavovať naprieč viacerými spoločenskými vrstvami, viac svetla. Podľa vedúcej výskumu Christine Ma-Kellams z Harvardovej univerzity za tým stojí niekoľko navzájom súvisiacich faktorov. 

Kým je preukázané, že krásni ľudia zarábajú viac či majú väčší úspech v kariére, ich milostné vzťahy na tom nie sú z dlhodobého hľadiska práve najlepšie. Svoje zaiste spôsobuje uvedomenie si svojej krásy a výnimočnosti: atraktívni jedinci sú zväčša od malička presviedčaní, že môžu mať čokoľvek a kohokoľvek chcú. Hoci to nemusí byť zákonite pravda, je to šanca, že práve v dlhodobom vzťahu budú po čase menej spokojní. Ako sa vraví, tráva je vždy zelenšia na tej opačnej strane. 

“Atraktivita vám dáva v širšom ponímaní milostných vzťahov viac alternatív. Môžete si vyberať a viete to. Tento faktor má za následok, že dlhodobý vzťah takýchto osôb je náchylnejší k zraniteľnosti zvonku. Fyzicky príťažliví ľudia takisto týmto hrozbám častejšie podliehajú, čo má zvyčajne za následok rozpad existujúceho vzťahu,” objasňuje Christine Ma-Kellams. Pre tých, ktorí veria na trvácnosť vzťahov, to nie je najlepšia správa. Na druhej strane výskum vniesol viac svetla do vzťahovej problematiky a keď sa nad tým zamyslíte, zaiste nájdete príklady aj vo vašom okolí…

Foto: ibtimes.com, elle.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VZŤAHY & SEX

Comments are closed.