Gucci cestuje do Florencie

| apríl 18, 2017

Cestovanie naprieč príťažlivými svetovými destináciami za účelom módnych prehliadok, konkrétne predstavovania kolekcií resort, sa v posledných sezónach stalo normou medzi majoritnými hráčmi v biznise s luxusnými odevmi. Minulý rok navštívil dom Chanel Kubu, Louis Vuitton zavítal do brazílskeho Ria a značka Dior slnečnú Kaliforniu. Keďže sa nevyhnutne blíži čas predstavovania línii cruise 2018, významní hráči postupne odhaľujú miesta, kde ich klientela po prvý krát vzhliadne nové outfitové série. A opäť sa nešetrí inšpiratívnymi lokáciami.

Kreatívny riaditeľ Gucci, Alessandro Michele.

Najnovší kamienok do cestovateľskej mozaiky pridal milánsky módny dom Gucci. Ten nabral s nástupom Alessandra Micheleho na kreatívny trón pred dvoma rokmi doslova druhý dych: chrlí jednu pôsobivú kolekciu za druhou a stal sa mimoriadne obľúbeným pojmom medzi milovníkmi streestylových vychytávok.

Jeho kreatívny riaditeľ Alessandro Michele však nemá dosť a autentickosť svojich inšpirácií chce prominentným hosťom najbližšej prehliadky predviesť priamo v mieste ich rodiska. Kolekciu cruise pre sezónu 2018 totiž predstaví koncom budúceho mesiaca v centre Toskánska, talianskej Florencii.

Gucci, kolekcia resort 2017.

“Miesto konania nadchádzajúcej cruise prehliadky v srdci Florencie má špeciálny význam, nakoľko Alessandro je neustále inšpirovaný renesančnými umeleckými dielami, spájanými s týmto mestom,” vyjadril sa na margo tohto výberu prezident značky Marco Bizzarri.

Nepôjde pritom o prvý prehliadkový výlet značky s dvoma písmenami G v logu. Kolekcie Gucci už uzreli svetlo sveta v New Yorku či v londýnskom Westminsterskom opátstve. Šou, naplánovaná na 29. mája tohto roka, sa bude konať v Palatina Gallery v známom paláci Pitti v centre historického talianskeho mesta. Značka tiež v tlačovej správe sľubuje, že nepôjde zďaleka o obyčajnú prehliadku, ale o unikátnu zmyslovú skúsenosť, ktorá účastníkov prevedie výnimočnou históriou Florencie, v ktorej zohráva renesančné obdobie kľúčovú úlohu. Podľa všetkého sa tak nielen fanúšikovia značky, ale všetci milovníci módy majú na čo tešiť…

Talianske centrum renesancie privíta milánsku značku vôbec po prvý krát.

 

Foto: poshpoint.com, thinglink.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.