5x ultra jemná pokožka

| máj 31, 2017

Otázka, do akej miery je za dokonale jemnú pokožku zodpovedná genetika a naopak, do akej miery sa o ňu môžeme pričiniť sami, je tak trochu evergreenom tém súvisiacich so starostlivosťou o pleť. Odpoveď je, ako to už býva, niekde uprostred – ženám, ktoré ňou disponujú od prírody, môžeme len závidieť, no takisto existujú kroky, ktorými sa k vytúženému výsledku dá výrazne priblížiť. Viete, ktoré zásady dodržiavajú dámy, obdarené krásne hebkou, sviežou a prekrvenou pleťou? 

K vytúžene hebkej pokožke vedú finty, ktoré jej majiteľky poznajú a riadia sa nimi. Toto sú ony.

Nedotýkať sa!

Amatérske vytláčanie vyrážok či zasahovanie do nedokonalostí pleti je z hľadiska starostlivosti obrovské nie, to azda netreba nikomu pripomínať. Avšak ženy s príkladnou pokožkou idú ešte ďalej a pleti sa pre istotu nedotýkajú vôbec. Má to jednoduchú príčinu: ruky sú veľmi spoľahlivým prenášačom najrôznejších nečistôt a baktérií. Ich pravidelná dezinfekcia to vie zmierniť, no najistejšie je nedotýkať sa tváre vôbec. 

Slnečná ochrana

V lete je ochrana pred slnkom témou číslo jeden, no málokto vie, že ide o záležitosť, na ktorú sa oplatí myslieť počas celého roka. Slnečné lúče totiž pre kožu nie sú len nebezpečné len z dlhodobého hľadiska, ale ju aj vysušujú. Každodenná ochrana pokožky pred slnkom náležitým ochranným faktorom napomáha prevencii proti jej predčasnému starnutiu, pigmentovým škvrnám či zhrubnutým miestam.

Píling raz do týždňa

Hĺbkové čistenie odstraňuje odumreté bunky a ďalšie nepotrebné súčasti kože. Jeho zanedbávanie automaticky vedie k unavenej a smutne vyzerajúcej pleti so známym šedivým nádychom, zanedbávať sa túto procedúru sa preto nevypláca. Zvoľte si čo najjemnéjší píling s minimom agresívnych či vysušujúcich zložiek. Netreba to však ani preháňať – frekvencia raz do týždňa bohato stačí.

Príprava pred holením

Dôležité je nielen upokojenie po samotnom holení – investícia do kozmetických prípravkov, ktoré sa aplikujú pred ním, sa taktiež mimoriadne vypláca. Prípravky na zjemnenie chĺpkov či špeciálne séra na holenie nie sú nepotrebným výmyslom a najmä ženám s citlivou pokožkou môžu tento nevyhnutný rituál značne uľahčiť. Navyše pokožku upokojujú a v nejednom prípade aj vyživujú. Malý prieskum trhu, založený na testovaní, sa preto vyplatí.

Hydratácia po sprche

Hydratácia je, pokiaľ ide o starostlivosť o pokožku, jednoznačnou mantrou číslo jeden, ktorú nám odborníci na krásu pripomínajú doslova z každej strany. Už menej známy je ale v tomto ohľade fakt, že najdôležitejšia forma hydratácie sa odohráva bezprostredne po osprchovaní. Osvedčené rady žien s ultra jemnou pokožkou hovoria jasne: vyhnite sa utieraniu uterákmi z drsných materiálov, ktoré ju zbytočne dráždia.

Utierať takisto netreba úplne dosucha a bezprostredne po osušení je vhodné natrieť sa hydratačným krémom či mliekom. Táto finta zachytí zostatky vody v povrchových vrstvách pokožky, čím efektívnosť pôsobenia hydratačných prostriedkov ešte predĺži.

Foto: cosmopolitan.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.