Antické Grécko uprostred Paríža

| máj 19, 2017

Každoročné cruise kolekcie domu Chanel sú pastvou pre oči pre nejednu milovníčku módy a exotiky. Tieto dva prvky totiž ich autor, dlhoročný kreatívny riaditeľ a jeden z najuznávanejších guru globálnej scény – Karl Lagerfeld – nielenže nápadito prepája, ale servíruje aj ich prezentáciu, dokonale zapadajúcu do lokácie, ktorou sú inšpirované.

Šou Cruise 2018 v podaní domu Chanel sa niesla v znamení antického Grécka.

Azda každý skalný fanúšik Chanelu bude súhlasiť s tým, že najvydarenejšie a najzapamätateľnejšie prehliadky tejto značky sú úzko späté s tými najexotickejšími miestami sveta. Lagerfeld počas svojej cruise tour zavítal už na miesta ako Soul, Dubaj, Singapur či Francúzska riviéra. Po minuloročnom spektakulárnom vrchole, v rámci ktorého naservíroval publiku ako vôbec prvý vplyvný návrhár pompéznu šou priamo na hlavnom kubánskom bulvári Paseo Del Prado v Havane, si však povedal, že má cestovania dosť. Teda, prinajmenšom toho ozajstného, fyzického. 

Šou pri príležitosti predstavenia kolekcie cruise so sezónnym označením 2018 sa totiž – rádovo po niekoľkých rokoch – vrátila do parížskeho Grand Palais. Inšpiračného cestovania sa ale Karl nevzdal, a to bolo viditeľné ešte predtým, než vyšla na mólo prvá modelka. Historickú budovu totiž zvnútra kompletne prestaval na stelesnenie antického Grécka.

Pri inštalácii rekvizít sa neponechalo nič náhode.

Pri inštalácii rekvizít sa neponechalo nič náhode.

Zrúcaniny helenistického chrámu, dórske stĺpy, stredomorská flóra s olivovými stromami a pozadie v podobe plátna, ktoré dotváralo autentický výhľad na more so západom slnka – to sú rekvizity, ktorými Chanel verne navodil dojem cestovania nielen v priestore, ale aj čase. A nikoho snáď neprekvapí, že tejto inšpiračnej línii ostali verné aj samotné modely. 

Hoci sa prehliadka konala v centre Paríža, snaha vyvolať dojem cestovania v čase i priestore sa nedala prehliadnuť.

V kolekcii samotnej autor opäť nikoho neprekvapil – vyše osemdesiatka outfitov bola jasným a neklamným dôkazom toho, že pokiaľ ide o transformáciu nejakej témy do módneho jazyka, označeného symbolom dvoch prepletených C, Lagerfeld je v tomto neohroziteľným majstrom. Helenistická inšpirácia bola všadeprítomná, no najviac viditeľná na dlhých šatách v gréckom štýle s hodvábnou potlačou, či tvídových kostýmoch v krémovej, zlatej či bielej, no asociáciami s Peloponézskym polostrovom sa nešterilo ani na doplnkoch: preexponované šperkové vrstvenie, pozlátené čelenky (v niektorých prípadoch dekorované motívmy olivových listov či sovy), motýlie vlasové spony a široké náramky nenechali nikoho na pochybách.

Chanel, kolekcia cruise 2018.

Neprehliadnuteľnou bodkou boli topánky – vysoké gladiátorské sandále vo farbách dúhy. Antika je takmer nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie – a v tomto prípade to platí dokonca bez nutnosti navštíviť jej geografické korene. Keď nepríde Lagerfeld do Grécka, musí prísť Grécko k Lagerfeldovi…

Chanel, kolekcia cruise 2018.

 

 

Foto: fashionista.com, Instagram

 

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.