Kreativita vs. krása

| máj 16, 2017

O tom, že fyzická krása je jedným z najdôležitejších predpokladov úspechu u opačného pohlavia, sa netreba vôbec baviť – každý, kto ovláda aspoň absolútne základy sociálneho fungovania, to vie. Vnútorné vlastnosti či charakter nového objavu vstupuje do hry až oveľa neskôr a prvý dojem sa dá vzbudiť iba raz. 

Podľa najnovších zistení odborníkov je pri randení kreativita rovnako dôležitá, ako krása.

Najnovší výskum, ktorí zverejnil tím odborníkov na ľudskú psychiku, je však malou pripomienkou známej frázy, že dôležitejšie je to, čo je vo vnútri. Alebo, lepšie povedané – dokáže fyzickú príťažlivosť prinajmenšom vyvážiť. Štúdia publikovaná v magazíne Royal Society Open Sience hovorí, že ak vaša polovička či nový objav, s ktorým randíte, patrí medzi kreatívne osobnosti, mozog sa na to pozerá ako na rovnakú výhru, akokeby bol mimoriadne atraktívny.

“Prejavy kreativity vo vzťahu si u potenciálnych partnerov získavajú viac pozornosti, udržiavajú pozornosť polovičky a podvedome ju nútia, aby chcela viac,” hovorí na margo výskumu odborníčka na vzťahy Laurel House. “Náš prirodzený inštinkt je túžiť po takýchto prejavoch náklonnosti. Každý rád vidí, že jeho partner vkladá do vzťahu úsilie a chce, aby fungoval,” vysvetľuje.

V tomto to majú kreatívne osobnosti jednoznačne ľahšie. A netýka sa to len fotografov, spisovateľov či dizajnérov – tvorivé črty sa môžu skrývať aj u jedincov, ktorí navonok nepracujú v kreatívnom prostredí. “Talent na písanie poézie, nápaditosť pri výbere darčekov či plánovanie netradičných výletov sú prostriedky, ktoré umožňujú ľuďom vo vzťahu neverbálne a zároveň kreatívne komunikovať. Dotyčný alebo dotyčná tak dáva najavo, že vás počúva a investuje svoj čas a pozornosť práve do vás.” 

Vyplýva z toho ešte jedna vec. Ak je váš partner atraktívny a kreatívny zároveň, je to tzv. win-win situácia. Takých mužov sa neradno púšťať, na trhu s potenciálnymi partnermi sú vysoko nedostatkovým tovarom…

Foto: foxmovies.com, Pinterest

Tags:

Category: HOMEPAGE, VZŤAHY & SEX

Comments are closed.