MAKE AMERICA MARC AGAIN

| máj 21, 2017

Marc Jacobs nepatrí k veľkým fanúšikom novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Naznačil to svojimi skoršími vyjadreniami, no najviac pred pár mesiacmi, kedy bola horúcou témou pasívna vojna medzi návrhárskou špičkou a novou prvou dámou Spojených štátovMelaniou Trump. Viacerí tvorcovia, ktorí sa s politikou jej manžela nedokázali stotožniť, verejne vyhlásili, že ju nebudú obliekať. Okrem Marca Jacobsa tak urobili napríklad Tom FordPhillip Lim či Zac Posen.

Nová vychytávka od Marca Jacobsa je inšpirovaná prezidentskou kampaňou Donalda Trumpa.

Avšak newyorský guru a hlava rovnomenného módneho impéria nadviazal po čase na rozbúrenú situáciu skutočne lišiacky a v duchu odvekého obchodníckeho hesla “daj ľuďom to, čo chcú”, prišiel s jednoduchou, no zároveň vtipnou a trefnou vychytávkou, ktorú ocenia oba tábory – fanúšikovia, ale i hejteri Trumpovcov. Červená šiltovka s volebným heslom Trumpovej kampane Make America Great Again sa stala pred voľbami mimoriadne populárnym doplnkom, a tak sa jej dizajnom inšpiroval aj samotný Marc. Červenú vymenil za čiernu a keďže každému, kto sleduje jeho pôsobenie v tomto biznise, musí byť jasné, že MJ nie je žiadny suchár, v duchu satiry sebe vlastnej pozmenil aj samotný nápis.

Výsledkom je limitovaná edícia šiltoviek, dostupná exkluzívne v dizajnérovom americkom e-shope, ktorá hovorí jasnou rečou: MAKE AMERICA MARC AGAIN. A aby dodal novinke ten správny virtuálny náboj, spromoval ju aj fešáckou instagramovou selfie. Také jednoduché, a pritom také vtipné a vydarené!

Marc Jacobs.

 

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.