D&G bojkotujú samých seba

| jún 20, 2017

O Steffanovi Gabbanovi sú v poslednej dobe (nielen) v módnych kruhoch známe dve veci: že zbožňuje Melaniu Trump a že mu je jedno, čo si o ňom myslia ostatní. Tentokrát sa ale rozhodol pre nevídaný krok: zhmotniť tieto svoje dva postoje do jediného produktu a ten speňažiť pod hlavičkou impéria Dolce & Gabbana.

Dolce & Gabbana si podali neprajníkov vskutku originálnym spôsobom.

Málokto dnes na globálnom módnom výslní polarizuje spoločnosť viac, ako toto talianske návrhárske duo. Stačí spomenúť len niekoľko prípadov z nie tak dávnej minulosti, kedy Domenico Dolce a Steffano Gabbana rozvírili vody pozornosti a rozdelili názory verejnosti na dva tábory – napríklad škandál s ich výrokmi ohľadom detí, splodených umelým oplodnením, kvôli čomu v roku 2015 vyzval spevák Elton John ako jeden z dotknutých rodičov na bojkot ich značky. 

Návrhári Stefano Gabbana a Domenico Dolce.

Opomenúť netreba ani slávny prípad, kedy boli obvinení z obrovských daňových únikov a hrozil im poriadne dlhý pobyt za mrežami. No a v neposlednom rade si hlavne liberálne zmýšľajúcu časť módnej elity pohnevali vyhlásením, že podporujú Melaniu Trump a v neformálnej vojne dizajnérov, ktorí sa predháňali vyhláseniami, ako ju nebudú obliekať, sa postavili jednoznačne na stranu prvej dámy Spojených štátov.

Tieto prípady, kedy vošli Dolce & Gabbana do médií (prinajmenšom) kontroverzným spôsobom, sprevádza jedna spoločná črta: ich odporcovia dlhodobo vyzývajú na bojkot ich značky. Tento fakt už Stefanna pravdepodobne zunoval natoľko, že sa rozhodol neprajníkov vytrollovať. A podarilo sa mu to skutočne kráľovsky.

Len pred pár dňami predstavil na svojom Instagrame jednoduché biele tričko s červeným srdiečkom a nápisom #BoycottDolce&Gabbana. Áno, tričko s jednoznačne negatívnou konotáciou je skutočne dielom samotného módneho domu, ktorý si týmto spôsobom vystrelil z hejterov, ktorí na jeho bojkot dlhodobo vyzývajú. Tričko je k dispozícii za 245 dolárov na oficiálnom americkom e-shope značky. Takto vyzerá inteligentné zotretie neprajníkov v štýle typickom pre návrhársku dvojicu – navyše s možnosťou na vlne negatívnej pozornosti ešte zarobiť. Geniálny nápad, čo poviete?

Foto: Instagram, hollywoodreporter.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.