Mikloškova hra s dúhou

| jún 28, 2017

Pokračovanie módnych aktivít ateliéru MIKLOSKO vrámci dvadsiateho výročia sa nesústredí iba na hlavné, veľké kolekcie. Po predstavení trendov na sezónu jar-leto 2017 predviedol Fero Mikloško svoju menšiu, o to však špeciálnejšiu líniu inšpirovanú dizajnom a štýlom značky Renault, venovanú jej najnovšiemu modelu – prémiovému SUV Koleos.

Fero Mikloško počas défilé svojej špeciálnej prehliadky.

Uvedenie sa tentokrát presunulo z Bratislavy do športovo ladeného, ale zároveň štýlového prostredia areálu X-Bionic Sphere v Šamoríne.

“Vychádzal som predovšetkým z vlastných predstáv o letnej elegancii a prvkov typických pre moju tvorbu – zmyselnosť, rafinovanosť a ženskosť. K tomu sa pridalo farebné spektrum dúhy, ako osviežujúca paleta reprezentujúca spojenie mojej tvorby a francúzskeho dizajnu,” povedal na margo špeciálnej kolekcie jej autor.

“Keďže estetika dizajnu auta je pre mňa nemenej dôležitá ako módny vkus, prirodzene si vyberám podľa vzhľadu a následne ďalších parametrov. Veď automobily rovnako podliehajú trendom a majú vlastný, charakteristický štýl.“

Farby kolekcie MIKLOSKO leto 2017 akoby priamo vychádzajú zo spomínanej dúhy – odtiene žltej, zelenej, červenej a modrej. Knim sa pridáva originálna kombinácia Black Améthyste, synonymum línie Initiale Paris a spojenie všetkých farieb v úvodnom modely. Materiálová skladba v podobe zmesového šifónu a tylu vyšívaného veľkými lesklými aplikáciami podčiarkla éterickú atmosféru modelov. Dámska spodná bielizeň opäť vytvorená na mieru z elastickej zmesovej čipky a hladkej lycri v decentnej telovej farbe rafinovane korešpondovala s transparentnosťou šiat. Spoločne 12 outfitov stelesňuje dizajnérovu víziu módnej prepracovanosti, ležérnej elegancie a neodolateľného pôvabu.

Foto: Dominik Babušík pre MFD

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.