ÁZIJSKÝ GENETICKÝ JACKPOT

| júl 31, 2017

Ženská krása je v súčasnej dobe veľkým biznisom, v rámci ktorého je zachovanie optickej mladosti jednoznačne najžiadanejším artiklom. O možnostiach jeho dosiahnutia sa popísali kvantá odborných textov, existuje nespočetné množstvo špecializovaných kozmetických prípravkov, no hlavne – ako hotový produkt sa vo veľkom predáva na špecializovaných klinikách, zameraných na estetickú medicínu. Vedeli ste však, že existujú aj ženy, ktoré nič z menovaného nepotrebujú, a napriek tomu vyzerajú dokonale zakonzervované v čase?

Výzor tínedžerky v akomkoľvek veku? Ázijské ženy dostávajú tento benefit často do vienka geneticky.

Nie je tomu tak dávno, čo svet obletela správa o dáme, ktorá je jedným z najžiarivejších príkladov tejto definície. Naozaj – pri pohľade na ňu jej dozaista nebudete hádať viac ako 20 rokov. Vyzerá totiž ako v plnom tínedžerskom rozkvete. Má skvelú postavu, krásnu tvár a črty dospievajúceho dievčaťa na prahu mladosti. Volá sa Lure Hsu, pochádza z Taiwanu a živí sa ako interiérová dizajnérka.

Áno, všetky vyššie menované fyzické benefity sú u ázijských žien pomerne bežné. Genetické danosti dámy z týchto končín sveta neraz predurčujú k vynikajúcim predpokladom zachovať si mladý vzhľad aj v neskoršom veku. Kontrast medzi skutočným a vizuálnym vekom taiwanskej dizajnérky však bez preháňania vyráža dych. Nehovoriac o tom, že z nej spravil doslova internetovú celebritu. 

Lure Hsu by ste zaiste na pohľad nehádali viac, ako 20 rokov.

Znie to totiž neuveriteľne, no je to naozaj pravda: Lure Hsu má v občianskom preukaze zapísaný dátum narodenia, na ktorého konci žiari číslo 1975 – to znamená, že má 41 rokov! Áno, táto na prvý pohľad mladá študentka už žije piatu dekádu svojho života. Nebudeme zaiste príliš preháňať, keď prehlásime, že drvivá väčšina sveta by jej tipovala niečo okolo šestnástky. 

Ako to už v dnešnom svete sociálnych sietí a posadnutosti mladým vzhľadom býva, instagramový profil Lure zaznamenal doslova cez noc masívny nárast fanúšikov, a nielen to – tisíce ľudí ju začali žiadať o rady, ako na elixír vizuálnej mladosti. Lure totiž nemá vo svojom veku na tvári ani jedinú vrásku, jej vlasy pôsobia dokonale zdravo a o nič menej úchvatná nie je ani jej postava, ktorú sa nebojí prezentovať napríklad v plavkách.

Ťažko sa tomu verí, no je to tak – táto žena onedlho oslávi 42. narodeniny!

Aziatka s opticky dokonale zakonzervovaným vzhľadom sa so svojimi fanúšikmi o recept na večnú mladosť skutočne podelila. A nie je to nič extra špeciálne – podľa Lure je pre pokožku dôležitá najmä hydratácia, a to nielen tá vonkajšia, ale aj vnútorná. Za deň vypije úctyhodné množstvo vody – údajne až 2 a pol litra – a jej jedálniček tvorí predovšetkým bio zelenina a ovocie. Naopak, vyhýba sa sladeným nápojom, najmä kole a hoci na kávu nedá dopustiť, nikdy si nedopraje viac, ako jednu šálku denne.

Lure kategoricky odmieta plastické zákroky aj korektívne ambulantné procedúry.

Starostlivosť o pokožku, ktorá je podľa nej absolútne kľúčová, dopĺňa predovšetkým vyhýbanie sa prudkému slnku a stopercentná ochrana pred ním. “Je to vec, ktorú množstvo žien zanedbáva, no v skutočnosti má na vzhľad po tridsiatke veľký vplyv. Na priame slnko by nikto nemal vychádzať bez ochranného faktoru minimálne 50,” prezradila svoj recept na jemnú, tínedžersky pôsobiacu pokožku britskému denníku Daily Mail. 

Tajomstvo mladého vzhľadu sa podľa ázijskej krásky skrýva v starostlivosti.

Taktiež užíva množstvo výživových doplnkov, ako je napríklad vitamín C či kolagén. Lure však zdôrazňuje, že nikdy by nepodstúpila žiaden operačný ani korektívny zákrok, zameraný na skrášlenie. Kľúč k optickej mladosti sa podľa nej skrýva v správnej starostlivosti. A na záver treba len dodať, že v neposlednom rade ide aj o gény. Tie podedila dizajnérka skutočne ukážkové, čo poviete?

A my už len dodáme, že svoju rolu zaiste zohráva aj genetický jackpot.

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.