Louboutinova červená

| august 24, 2017

Jeho topánkové výtvory stoja na pomyselnom vrchole módneho rebríčka a azda neexistuje fashionistka, pre ktorú by neboli prinajmenšom objektom túžby. Reč nie je, samozrejme, o nikom inom, ako o Christianovi Louboutinovi – cisárovi dámskej obuvi.

“Louboutinky” sú dnes objektom túžby každej topánkovej maniačky.

Francúzsky dizajnér začínal kariéru ako neznámy obuvník v roku 1991, a v priebehu dva a pol dekády sa mu podarilo vybudovať najhodnotnejšie luxusné topánkové impérium na svete. Za všetkým pritom stojí jediná vec: legendárna červená podrážka, ktorá je dlhé roky symbolom jeho majstrovských kúskov. Práve vďaka nej sú jeho topánky rozpoznateľné už z diaľky na prvý pohľad.

Pre niekoľkými rokmi dokonca Louboutin zažaloval dom Yves Saint Laurent, ktorý v roku 2011 predstavil takisto ihličky s červenou podrážkou. A hoci súd pre neho skončil neúspešne – porota rozhodla, že farbu podrážky nie je možné považovať za výhradné vlastníctvo jednej značky – nebolo pochýb, že slávny tvorca obuvi považuje – rovnako ako veľká časť módneho sveta – tento prvok za svoj jasný, nezameniteľný podpis.

Dosiaľ však nikdy neprezradil, ako vlastne tento jednoduchý, avšak geniálny nápad s červenou farbou vznikol. Teda, lepšie povedané, platilo to len donedávna: ich príbeh zverejnil Louboutin v najnovšej knihe, ktorá mapuje jeho tvorbu a cestu na vrchol. 

Za krásnymi topánkami, po akých dnes túžia milióny žien, stojí kuriózna príhoda: jedného dňa Louboutin svojej asistentke “ukradol” krvavo červený lak na nechty a z dlhej chvíle ním natrel čiernu podrážku jednej zo svojich topánok – čisto zo zvedavosti, ako to bude vyzerať. Výsledok ho natoľko uchvátil, že sa nasledujúcu sezónu rozhodol prísť s celou kolekciou s týmto prvkom. Zvyšok jeho succes story už poznáme.

Slávny obuvník tiež v knihe prezradil, že odtieň Rouge Louboutin, ktorý je súčasťou luxusnej kolekcie lakov na nechty od jeho divízie Christian Louboutin Beauté je práve odkazom na túto príhodu, z ktorej vzišiel jeho najvýraznejší značkový podpis. Jeho odtieň je údajne presne totožný s tým, ktorý si vtedy “požičal” od svojej vtedajšej asistentky.

Predstaviť si Louboutinove topánky bez červenej podrážky je dnes prakticky nemožné.

 

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.