Legendy opäť na móle

| september 26, 2017

Nie sú prehliadky ako prehliadky. Módne šou môžeme – vo všeobecnosti – rozdeliť do dvoch skupín: na tie, na ktorých sa všetka pozornosť venuje šatám a najnovšej predstavovanej kolekcii, no tie v divákoch v konečnom dôsledku veľa nezanechajú. No a potom je tu omnoho menšia skupina tých, ktorých tvorcovia ukážu niečo nevídané – a takýto zážitok ostane v ich divákoch veľmi, veľmi dlho.

Défilé, obsahujúce väčšinu žijúcich modelingových legiend, si nemôže dovoliť hocikto. Donatella Versace však áno.

Do druhej menovanej skupiny môžeme s prehľadom zaradiť aj poslednú prehliadku značky Versace, ktorá v Miláne predstavila kolekciu na sezónu jar/leto 2018. Ňou vzdala dlhoročná kreatívna riaditeľka Donatella Versace hold svojmu bratovi, ktorý značku založil a v roku 1997 tragicky zomrel po streľbe psychopata v Miami. A treba uznať, že jeho odkaz oslávila naozaj vo veľkom: na minimalistické prehliadkové mólo poslala modelky v ikonických vzoroch, ktoré značku Versace preslávili najmä v deväťdesiatych rokoch. Nechýbalo zlato, hlavy medúzy, rímske motívy, lesklé legíny, známe symboly pop artu, vysoký pás, krátke sukne, kožené bundičky plné zlata a predovšetkým šou, na ktorú by bol aj samotný Gianni náležite hrdý.

Nikto z prítomných však nemohol čakať, čo si autorka pripravila ako absolútnu čerešničku na záver. Donatella pozvala originálne supermodelky – Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Helena Christensen a Carla Bruni a poslala ich na prehliadkové mólo, aby rovnako ako v roku 1991 na pieseň Freedom od Georga Michaela uzavreli celú show. Nezabudnuteľný moment, ktorý kedysi stvoril kult supermodeliek, zafungoval aj tentoraz a divákov zanechal doslova so spadnutými sánkami. Oprávnene – takéto veľkolepé défilé s historickým odkazom sa len tak nevidí. Posúďte samé…

Foto: thesun.co.uk

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.