Slovami Anny

| september 23, 2017

Anna Wintour je žijúcou legendou módneho biznisu, ktorá často býva označovaná za jeho šedú eminenciu či najdôležitejšiu osobu v jeho pozadí. Môžeme polemizovať o tom, do akej miery je tento kult osobnosti, ktorý okolo seba v priebehu takmer 30-ročnej ročnej kariéry na poste šéfredaktorky amerického módneho časopisu Vogue vybudovala, no jedna vec je istá: Vogue je najvplyvnejší magazín sveta vo svojej kategórii a udáva trendy. A Anna, ktorá drží jeho opraty pevne v rukách už od roku 1988, každým vydaným číslom dokazuje, že to robí naozaj dobre.

Anna Wintour.

Kult Anny Wintour dosiahol vrchol cca pred dekádou, kedy ju spopularizovali najmä dva filmy: hollywoodska komédia Diabol nosí Pradu s Meryl Streep a Anne Hathaway v hlavných úlohách, sfilmovaná podľa rovnomenného knižného bestselleru Lauren Weisberger. Tá pre Annu Wintour chvíľu skutočne pracovala na pozícii jej asistentky a je verejným tajomstvom, že napriek zmeneným menám práve skutočná šéfka Vogue bola hlavnou inšpiráciou k vytvoreniu fiktívnej postavy Mirandy Priestly.

V roku 2009 zase uzrel svetlo sveta dokument The September Issue, ktorý vôbec ako prvý poodhalil fungovanie najprestížnejšieho módneho časopisu planéty z prvej ruky. Okrem šéfredaktorky v ňom účinkujú aj ďalšie kľúčové postavy magazínu z tej doby – Grace Coddington či Edward Enninful. Osobnosť ženy, ktorá má okolo seba auru najvplyvnejšej figúry mnohomiliardového globálneho módneho biznisu, neprestáva fascinovať ani dnes. Zozbierali sme jej najlepšie výroky, ktoré vás namotivujú.

“Myslím, že to, čo ľudia neznášajú najviac, je nerozhodnosť. Aj keď niesom o niečom vôbec presvedčená, vždy predstieram, že viem presne, o čom hovorím a rozhodnem sa okamžite.”

“Na vysokej škole som nebola veľmi úspešná a nemala som dobré známky. Strávila som veľkú časť svojej kariéry tým, že som sa s tým vyrovnávala.”

“Je veľmi dôležité podstupovať riziko. Prieskum a analýzy sú jedna vec, ale v konečnom dôsledku sa musíte spoliehať na inštinkt a nebáť sa.”

“Keď niekde počujem, že nejakú firmu riadi tím ľudí, v duchu sa rozplačem. Je potrebné mať silného lídra s víziou, ktorý dokáže dať veci do pohybu.”

“Skutočne žijem tým, čo robím. Som veľmi súťaživá. Mám rada ľudí, ktorí reprezentujú to najlepšie z toho, čo robia. Ak to je to, čo znamená byť perfekcionistom, tak ním som.”

“Myslím, že každý by mal byť raz v živote vyhodený z práce. Pre mňa to bola dobrá skúsenosť, ktorá ma veľmi veľa naučila.”

“Nikdy nedávam žiadny pozor. Viem, že to nie je úplne správne, no nikdy nesledujem prieskumy trhu. Riadim sa inštinktom.”

“Keď sa pozriete na akúkoľvek vynikajúcu módnu fotku mimo kontextu, povie vám o tom, čo sa práve deje vo svete, presne toľko, ako ktorýkoľvek titulok v The New York Times.”

“Pokiaľ nemôžete byť lepší, ako vaša konkurencia, jednoducho sa lepšie oblečte.”

“Móde buď rozumiete, alebo nie.”

Foto: businessoffashion.com, worldofwonder.net

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.