Cara a Dior zachytávajú mladosť

| október 23, 2017

Hoci jedným z aktuálnych (a dosť nelogických) rozmáhajúcich sa trendov v beauty biznise je snaha bojkotovať termín anti-aging (ako súčasť ideového boja za vekovú diverzitu), jeden z kľúčových značkových hráčov dáva jasne najavo, čo si o tomto vývoji myslí – ide totiž presne opačnou cestou. A dáva to najavo vo veľkom štýle. 

Cara Delevingne je tvárou najnovšej beauty línie značky Dior.

Francúzsky dom Dior už dávno nie je “len” strážnym majákom francúzskej elegancie, svoje aktivity mieri aj do spriaznenej oblasti kozmetickej starostlivosti. Produkciu parfumov, dekoratívnej kozmetiky či luxusných krémov má na starostli divízia Dior Cosmetics, a práve tá nedávno vzbudila pozornosť svojím najnovším počinom. Vyzýva totiž k zachyteniu mladosti – na večné časy a nikdy inak.

Capture Youth je názov novej línie krémov a sér proti starnutiu, vznikajúcej pod beauty hlavičkou jedného z najrešpektovanejších módnych domov planéty. Predávať sa začne v januári budúceho roka a v úvodnej edícii ponúkne 5 sér, pričom každé z nich sa zameriava na inú úlohu pri starostlivosti o pokožku: v ponuke bude lifting, upokojujúce sérum, zmatňujúce sérum, plumping a tiež rozžiarujúce sérum. Podľa tvorcov je základom línie celkom nová technológia oxidácie a antioxidácie, no priznajme si – takéto výrazy príliš nepredávajú a väčšinu potenciálnej klientely ani nezaujímajú.

Tu sa však k slovu dostáva marketingová kampaň, ktorú Dior pojal skutočne seriózne, hoci na prvý pohľad spôsobuje zdvihnuté obočia. Jej tvárou totiž nie je nikto iný, ako herečka a niekdajšia topmodelka Cara Delevingne – mimochodom, so sviežim krátkym zostrihom a hnedou farbou vlasov. Áno, čítate dobre – líniu proti starnutiu bude u Diora propagovať 25 – ročná žena. Tým však tlmočí jednoznačnú správu, ktorú novinka nesie: nikdy nie je príliš skoro začať s bojom proti starnutiu. Hebká pleť tínedžerky v ktoromkoľvek veku k vám totiž nepríde sama…

Foto: Dior, wmagazine.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.