Pripraviť sa, pozor, párty!

| december 30, 2017

Tento rok sa v dekoratívnej kozmetike niesol v znamení trblietavých kozmetických pomocníkov. Heslo “shine bright like a diamond” sa stalo nesmierne populárne nielen na prehliadkových mólach a na nablýskaných beauty stranách ženských magazínov, ale aj v omnoho masovejšom prostredí sociálnych sietí. Odborníci sa však jednomyseľne zhodujú na tom, že budúci rok tejto vychytávke natoľko hviezdy priať nebudú a čaká ju postupný odchod na trendový dôchodok.

Trblietavé líčenie je glamour hitom tohto roka. Oslávte s ním jeho odchod!

To nás však v tejto chvíli ešte nemusí trápiť, pretože do chvíle, kedy opäť vymeníme kalendár, ostáva ešte pár dní. A ak premýšľate, aký look sa stane vašou voľbou na záverečnú párty tohto roka, odpoveď ste práve našli. Glitrované líčenie totiž tento rok predstavuje esenciu glamour líčenia, ktorá je ako stvorená na párty. Prinášame vám 3 praktické tipy, ako si tento proces čo najviac uľahčiť.

Sprej & štetec

Kozmetické trblietky možno aplikovať viacerými spôsobmi. Trik prehliadkových vizážistov spočíva v použití štetca na líčenie, na ktorý aplikujete fixačný sprej na mejkap. Sprej použite tiež na časti tváre, ktoré sa majú trblietať. Následne štetcom jemne potrite glitrovaný produkt a rovnomerne naneste na tvár jemnú vrstvu. Opakovanie tohto úkonu zaistí trblietky presne na tých správnych miestach.

Tekuté trblietky

Ak v tomto druhu skrášľovania patríte k začiatočníčkam (alebo vás tlačí čas), siahnite po tekutých lesklých produktoch. Akonáhle totiž vyschnú, všetky trblietky sú už na svojom mieste, čo eliminuje nepríjemnosti v podobe padajúcich čiastočiek z vašej tváre. Mejkap artisti obzvlášť odporúčajú používať tekuté glitre v oblasti viečok či okolo vnútorných okrajov. Opatrnosť však nezaškodí – prostriedok by nemal zasiahnuť oči.

Nový hit: gélové glitre

Najnovším hitom v aplikovaní lesku na tvár sú trblietky koncentrované v gélovej forme. Fungujú na podobnom princípe ako tie tekuté, no vďaka gélovej konzistencii absolútne nehrozí ich odpadnutie. Najlepšie na tom je, že túto vychytávku si viete vyrobiť aj svojpomocne: zmiešajte kozmetické trblietky vašich obľúbených farieb a textúr s malým množstvom aloe vera gélu a potom aplikujte na požadovanú oblasť tváre. Na tento trik nedajú dopustiť ani tí najvychytenejší skrášľovací odborníci súčasnosti.

Foto: vogue.fr

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.