Hotel s dažďovým pralesom

| marec 25, 2018

Definícia luxusu – najmä toho hotelového – sa neustále mení. Architekti v Dubaji chystajú projekt, ktorý ho posunie na dosiaľ nevídanú úroveň. Chystá sa prvý hotel na svete, ktorého súčasťou bude jeho vlastný dažďový prales.

Na ekologický rozmer sa jeho tvorcovia ale rozhodne nehrajú – luxusné ubytovacie zariadenie má totiž plniť požiadavky tých najnáročnejších klientov a ako je to v Dubaji zvykom, živá zeleň bude síce interiérovo dominantným prvkom, no stále pôjde “len” o spôsob, akým sa hotel bude odlišovať od konkurencie. Ponesie názov Rosemont Hotel and Residences a o jeho návrh sa stará dubajská skupina ZAS Architects.

Z exteriérového pohľadu pôjde o výškovú budovu so 47 poschodiami. Vedľa nej bude stáť jeho dvojča – dizajnovo identická a rovnako vysoká veža, v ktorej však nebude sídliť hotel, ale takmer 3 stovky luxusných súkromných apartmánov. Progresívny dizajn, ktorý v sebe spája najmodernejšie stavebné prístupy a inovatívne technológie, je v tejto mekke modernej architektúry už akýmsi štandardom. Najväčšie prekvapenie však na návštevníkov čaká vo vnútri hotela: hlavnou atrakciou interiéru sa má totiž stať dažďový prales s rozlohou vyše 7 – tisíc štvorcových metrov.

Umelo vytvorená džungľa bude obsahovať všetko, čo k jej prostrediu patrí – od vodopádov cez potoky až po senzorický dažďový systém, ktorého úlohou bude vytvoriť konkrétne podnebie, čo najvernejšie zodpovedajúce tomu, aké nájdu dobrodružné duše v skutočných trópoch. V tomto duchu sa budú niesť aj ďalšie prvky interiéru – spomína sa špeciálny bazén, pláž bez piesku, kaviareň v srdci “džungle” či gigantické akvárium priamo pri vstupe.

Pri tvorbe dažďového pralesa sa jeho tvorcovia údajne inšpirovali jurským svetom, ba dokonca sa skloňujú aj nádherné scenérie po vzore veľkofilmu Avatar. Ak sa hostia budú z skúmania rozľahlej džungle v mrakodrape cítiť unavení, oddych nájdu na 25. poschodí, ktorému bude vládnuť “nekonečný bazén”. Ten sľubuje presklené dno so špeciálnym hviezdnym osvetlením a samozrejmosťou je aj výhľad na panorámu mesta. Investor aj autori projektu v astronomickej hodnote 450 miliónov dolárov sľubujú, že hotel vo svojej finálnej podobe otvorí svoje brány ešte do konca tohto roka.

Foto: Instagram, independent.com

Tags:

Category: CESTY, HOMEPAGE

Comments are closed.