Zvony opäť v hre, len trochu inak

| apríl 17, 2018

Keď sme na úvodných fashion weekoch aktuálneho kalendárneho roka zbadali zvýšenú koncentráciu nohavíc s rozšíreným strihom v spodnej časti, nešlo o ktovieaké prekvapenie. Retro módne vychytávky sa, koniec koncov, objavujú na scéne so železnou pravidelnosťou a v posledných sezónach to platí dvojnásobne – mierne obmeny nastávajú akurát v obdobiach, na ktoré dizajnéri prostredníctvom inovovanej verzie týchto kúskov odkazujú.

Je to oficiálne – tohtoročná jar sa nesie v nostalgii na roky sedemdesiate. Maxišaty či strapce, preslávené hity divokej hippie éry, sme tu už mali, nastal preto čas posunúť progres opäť o kus dopredu. Výsledok je badateľný a nemožno mu uprieť kus nápaditej inovatívnosti, o to viac v prípadoch, kedy vnímame výmenu džínsových “bell-bottoms” za volánovitú architektúru, plisovanú priestorovú geometriu či dokonca nenápadne rozšírené lemy v spodnej časti.

Aby toho nebolo málo, pozornému oku neunikne, že tvorcovia súčasných návratov k tejto retro myšlienke sa snažia historický charakter svojich modelov zamaskovať tak, ako to len ide. Pri pohľade na mnohé stylingové výstrelky streetstylových superhviezd sa len ťažko dá zbaviť pocitu, že ide o úplne obyčajné elegantné nohavice, ktoré len ktosi v spodnej štvrtine akosi neprirodzene rozšíril.

Ako je však známe, originalita je vo svete streestylových trendov mantrou, na ktorú počúva každý. A to aj v prípade, že na seba berie podobu takmer pol storočia starého trendu v modernejšom kabáte. Inšpirujte sa našou galériou lookov, ako nosiť najodvážnejší retro trend tohtoročnej jarnej sezóny.

Foto: Instagram, fashionista.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.