Lagerfeldova vila na predaj

| júl 25, 2018

Pohľad do súkromia slávnych módnych tvorcov je skôr raritou, ako pravidlom. Možno práve preto vzbudzujú ponuky nehnuteľností, ktoré majú či mali v liste vlastníctva uvedené slávne meno z high fashion biznisu, takú pozornosť. Najnovšie zapĺňa stránky portálov pre fanúšikov módy luxusná vila, ktorá sa nedávno objavila na realitnom trhu. A je na to dobrý dôvod – patrila totiž samotnému Karlovi Lagerfeldovi.

Vila Jako v Hamburgu patrila Lagerdeldovi 7 rokov a v interiéri nesie jeho charakteristický rukopis.

Nehnuteľnosť sa nachádza v nemeckom Hamburgu, odkiaľ 84 – ročný tvorca pochádza a v ktorom ešte do začiatku tisícročia prechodne prebýval – jeho primárnym domovom je totiž už vyše päťdesiat rokov svetová mekka módy, francúzsky Paríž.

Nádherný dom nesie názov Vila Jako a má za sebou mimoriadne zaujímavý príbeh. Bol postavený v dvadsiatych rokoch minulého storočia na zákazku pre podnikateľa Hermanna Witteho. Slávny návrhár ho nadobudol v roku 1989 a kompletne redizajnoval jej interiér. Dizajn väčšiny izieb vrátane tých najposlednejších doplnkov navrhol osobne, a aj keď dnes už nie je majiteľom domu, jeho vnútro si charakteristický rukopis Karla zachovalo.

Za pozornosť tiež stojí meno luxusnej vily. Tú Lagerfeld nechal pomenovať po svojom bývalom partnerovi Jacquesovi de Bascherovi. Ten zomrel v roku 1989 na komplikácie, spojené s AIDS.

Lagerfeld sa nedávno nechal počuť, že mal v pláne sa v dome natrvalo zabývať. Nakoniec však z toho nič nebolo. Vo Ville Jako býval len 3 mesiace a vlastnil ju ďalších necelých 8 rokov. V roku 1997 ju predal a odvtedy viackrát zmenila majiteľa. Žiaden z ďalších však do jej podoby výraznejšie nezasahoval.

A čo bolo dôvodom zmeny návrhárových plánov s bývaním? Jeho odpoveď je veľavravná: “Nebolo pre mňa možné obývať dom naďalej, a to kvôli nádhernému výhľadu na rieku Labe. Trávil som tak celé dni a nebol som schopný robiť nič iné. Ak by to takto pokračovalo, úplne by som zlenivel,” vysvetlil Lagerfeld.

Nedávno sa táto nehnuteľnosť objavila na trhu znova. Podľa realitnej kancelárie Engel & Völkers si za ňu súčasný majiteľ pýta 10 miliónov eur.

Foto: engelvoelkers.com

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.