Nábytok s podpisom Gucci

| júl 20, 2018

Je vám blízky eklektický štýl Alessandra Micheleho? Najnovšie si ho môžete vychutnať nielen vo svojom šatníku, ale aj doma.

Alessandro Michele.

Módny štýl milánskeho domu Gucci sa od nástupu módneho návrhára Alessandra Michele na trón kreatívneho riaditeľa začiatkom roka 2015 skloňuje vo všetkých pádoch. Dá sa povedať, že kým polovica scény ho zbožňuje a nedá naň dopustiť, je tu aj nemalý tábor neprajníkov, ktorí ho nemôžu ani cítiť. A tak je to dobre – vzbudzuje emócie, čo je pre úspech v tejto branži zásadný predpoklad.

Charakteristický Micheleho rukopis dáva dohromady zdanlivo nezlučiteľné estetické elementy a vytvára prekvapivé, miestami až bláznivé kombinácie. Ak patríte do fanúšikovského tábora, je tu dobrá správa: už pár dní si tento mix s veľkou dávkou extravagancie môžete dopriať nielen v šatníku, ale aj v domácom interiérovom prostredí.

Na pulty kamenných obchodov i on-line shopov v týchto dňoch mieri nová kolekcia Gucci Décor. A – ako sa dalo čakať – aj v nej je podľa autora dovolené všetko. V materiálovej skladbe sa strieda tvíd s čipkou či hadia koža so saténom alebo trblietkami. Motívy hadov idú ruka v ruke s obrázkami tigrov, kvetov, farebných vtákov alebo detských medvedíkov. Jednoducho stelesnenie hesla “z každého rožka troška”. Alessandro má pre tento štýl vlastný názov – hrdo ho označuje ako romantický eklekticizmus.

V kolekcii nájdeme nábytok – napríklad kreslá, paravany, stoličky, ale aj dekoratívne doplnky, ako porcelánové vázy, taniere alebo misy. Porcelánové výrobky exkluzívne pre Gucci tvorí značka Richard Ginori – kultová talianska spoločnosť založená v roku 1735. Práve vďaka jej starostlivému remeselnému prístupu dokázal Alessandro Michele vytvoriť keramiku, pri ktorej je ručné maľovanie nevyhnutnou podmienkou. Čo poviete na bývanie v extravagantne romantickom štýle Gucci?

Foto: Gucci

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.