Mýty o zdravej výžive

| august 15, 2018

Zdravá strava nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Len na internete na nás číha také množstvo rôznych diét a programov na chudnutie (ktoré si neraz navzájom protirečia), že je pre laika takmer nemožné sa vyznať v tom, čo je pre efektívne fungujúci metabolizmus dobré, a čo mu, naopak, škodí.

V tejto neprehľadnej spleti informácií preto svet obzvlášť víta guruov, ktorí uvádzajú rozšírené mýty o zdravom stravovaní na pravú mieru. Jedným z nich je aj Graeme Tomlison, britský fitness bloger a influencer, ktorý je vo virtuálnom prostredí známy tiež pod prezývkou The Fitness Chef.

30 – ročného Škóta na online platforme sleduje vyše 113 – tisíc ľudí, klasické fotky vyšportovaného tela a prísneho cvičebného režimu však nie sú zďaleka jediným dôvodom. Nedávno sa na Instagrame blysol sériou obrázkov, ktoré nastavujú drsné zrkadlo tzv. zdravým potravinám – a tiež môže byť odpoveďou na to, prečo sa mnohým nedarí zhodiť nadbytočné kilogramy, aj keď navonok robia všetko správne.

V sérii jednoduchých grafík autor porovnáva tradičné “bežné” jedlé záležitosti s ich “zdravými” alternatívami. Do komparácie sa dostáva nielen ich energetická hodnota a kalórie, ale napríklad aj obsah cukru. Pre ilustráciu fotky slúžia viac ako dobre.

Výsledok, ktorý z projektu fitnessblogera vyplýva, zaiste prekvapí veľa ľudí – jednoznačne totiž hovorí o tom, že veľa “zdravých” alternatív k tradičným potravinám sa ako zdravé iba tvária. V mnohých prípadoch obsahujú dokonca ďaleko viac kalórií a cukru, ako ich “nezdravé” protipóly. Schválne, posúďte samé – tieto obrázky už otvorili oči mnohým:

Foto: Instagram/ @thefitnesschef_

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.