Butik, či umelecká galéria?

| november 17, 2018

Jeden z najprestížnejších módnych domov sveta – francúzsky Chanel – je desaťročia známy ako synonymum dokonalosti. Túto snahu najnovšie vyjadruje aj novo renovovaný butik v New Yorku, ktorý je neoficiálnou vlajkovou loďou značky na opačnej strane Atlantiku. Luxusné priestory dostali po novom skutočne famózny nádych.

Obchod patriaci francúzskemu domu na 57. ulici v New Yorku prešiel luxusnou rekonštrukciou. Luxusný butik jednej z najznámejších značiek celého sveta si zobral pod svoj patronát slávny architekt Peter Marino. Ten sa podieľal najmä na úprave interiéru, ktorý má skvostných viac ako 1300 štvorcových metrov. Tie sa rozprestierajú na piatich poschodiach, čo robí z tohto butiku najväčší obchod Chanelu v celých Spojených štátoch.

V priestoroch nájde zákazník úplne všetko. Nájdeme tu bohato zastúpené všetky kategórie tejto svetoznámej značky, od kožených kúskov cez kozmetické výrobky, šperky až po obligátne najnovšie línie pret-a-porter. Na piatom poschodí má obchod aj špeciálny priestor, vyhradený pre VIP návštevníkov a dôsledne skrytý pred zrakmi ostatných.

Butik v New Yorku ponúkne priaznivcom tejto značky aj pohľad na rôzne umelecké diela. Priestoru dominuje najmä viac ako 18 metrov vysoká socha od známeho vizuálneho umelca Jeana-Michela Othoniela, ktorá pripomína gigantický perlový náhrdelník. Tiahne sa od podlahy prízemia až k stropu najvyššieho poschodia. Milovníčky štýlových Instagram fotiek si tak rozhodne prídu na svoje. Budovu však svojimi kúskami obohatili aj ďalšie mená súčasného umenia, ako Robert Mapplethorpe, Olafur Eliasson, Jenny Holzer, Peter Dayton a iní.

Okrem spomínaných skvostov nájdete v obchode aj kúsky zo špeciálnej limitovanej edície. To znamená, že tieto produkty nezakúpite nikde inde, iba vo vlajkovej americkej predajni módneho domu. Reč je o rôznych taškách, kožených produktoch s rôznymi vyobrazeniami v štýle New Yorku, hodinkách a taktiež o novom parféme Les Exclusifs 1957. Ak sa chystáte v blízkej dobe navštíviť Big Apple, návštevu butiku Chanel s nádychom umeleckej galérie by ste rozhodne nemali vynechať.

Foto: Chanel

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.