IN & OUT: Kabelková aktualizácia

| apríl 29, 2019

Kabelka je neodmysliteľnou súčasťou doplnkového portfólia väčšiny žien. Aké kabelky sú aktuálne módnymi hitmi a čoho sa naopak sa radšej vyvarovať? Týmto otázkam sa venujeme na nasledujúcich riadkoch, kde si povieme pár slov o aktuálnych trendoch v kabelkách, ale aj o tom, čomu zvoní módny umieračik.

Čo je rozhodne IN?

Jednou z nielen veľmi trendy, ale aj praktických tašiek je ľadvinka. Hoci ešte pred pár rokmi sa ortodoxné fashionistky pri spomenutí tohto slova prežehnávali, v posledných sezónach jej popularita náramne narástla. Štýl ulice sa úspešne etabloval aj v drahých dizajnérskych butikoch, čoho dôsledkom je, že ľadvinky dnes ponúkajú domy ako Gucci, Dior či Chanel. Po dôvodoch tohto obratu netreba dlho pátrať – vďačí za to najmä svojej pohodlnosti a spomínanej praktickosti, ktorá sa nedá tomuto druhu kabelky uprieť. Navyše dizajnová evolúcia prešla dlhú cestu a tak si ju môžete dopriať vo viacerých prevedeniach, ktoré sa hodia ako k elegantnému, tak aj športovejšiemu outfitu.

Móda v oblasti kabeliek sa okrem inovácii vracia aj k starej klasike, a jej najlepším sezónnym stelesnením je taška cez rameno. V tomto prípade možno dokonca zvoliť aj personalizovanú rukoväť a to nie len pokiaľ ide o jej dĺžku, ale aj farebné prevedenie. S klasickou textúrou kože navyše akoby získate späť nádych 60-tych rokov. A hlavne – nadčasovou kabelkou nič nepokazíte.

Farebné prevedenia sú pri kabelkách večnou témou. Klasiku predstavovať nemusíme, poďme preto rovno na sezónne trendy. Do popredia sa dostáva jas a teda farby ako pomarančoválimetková zelená. K súčasného kabelkového dizajnu majú čo povedať aj vzory – predovšetkým tie abstraktné, no zahanbiť sa nenecháva ani ríša zvierat. Pokiaľ ide o tvar aktuálnej trendy kabelky, súčasné trendy ponúkajú rôzne, dokonca až umelecké diela.

A čo je, naopak, OUT?

Slamené kabelky majú svoje najlepšie časy – aspoň nateraz – za sebou. Svedčia o tom aj štatistiky, ktoré hovoria o ich postupnom úpadku v rámci predaja. Dôvodov je hneď niekoľko, no veľmi zásadným je praktickosť a popularita ľadviniek. Tie prinášajú väčšiu univerzálnosť a môžete s nimi absolvovať nie len piknik v parku, ale napríklad aj firemnú poradu.

Trendové dianie tiež hlási koniec zložitých a tvarovo komplikovaných kabeliek. Siahnite radšej po jednoduchšej akrylovej spojke, či viac-šnúrkových kabelkách. Pomaly, ale isto do zabudnutia mieria aj tzv. crossbody kabelky – aspoň podľa odborníkov a pozvoľna klesajúcich predajov. Ďalšie smerovanie kabelkových trendov jednoznačne ukážu jesenné fashion weeky, ktoré budú prvou masívnou demonštráciou toho, kam sa módne dianie bude uberať budúci rok.

Foto: elle.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.