Kozmetika podľa Hermès

| apríl 18, 2019

Trh s luxusnou kozmetikou sa opäť rozšíri. Hermès totiž oficiálne spúšťa svoj nový projekt a plánuje priviesť na trh vlastný mejkap a ďalšie produkty pre starostlivosť o pleť. Nová línia luxusnej starostlivosti a dekoratívnej kozmetiky s podpisom luxusnej značky by sa mala objaviť v roku 2020.

Informácie, ktoré priniesol rešpektovaný portál Business of Fashion, hovoria o tom, že táto kolekcia bude vyrábaná vo Francúzsku a Taliansku. Pošuškáva sa aj o tom, že výrobca bude myslieť aj na ekológiu a na jej výrobu sa použijú obaly bez plastov.

Dom Hermès, samozrejme, nie je vo svete krásy žiadnym nováčikom. Parfumy ako Twilly d´Hermès, Terre d´Hermès a novo vydaný Un Jardin Sur La Lagune sú roky vyhlásené a nemalým dielom sa podieľajú na finančných výsledkoch značky – len za minulý rok jej priniesli zisk okolo 355 miliónov dolárov. Avšak, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, jediným produktom tejto značky bol doteraz balzam na telo, ktorý bol určený najmä na tvár a ruky.

Podoba nového kozmetického portfólia tejto značky zatiaľ nie je úplne konkretizovaná, avšak môžeme predpokladať, že pôjde o pomerne rozmanitý sortiment. Táto francúzska značka bude pravdepodobne nasledovať príklad konkurencie, ako napríklad Chanel a Dior. Informovaní insideri beauty branže už stihli zvestovať, že v prvej vlne by Hermès mohol rozšíriť ponuku o rôzne čistiace prostriedky na pleť či hydratačné krémy. Chýbať nemá ani dekoratívna kozmetika, ktorej prvé lastovičky v podobe mejkapu by mohli svetlo sveta uzrieť už túto jeseň. Navyše sa špekuluje, že by mohlo ísť aj o paletu očných tieňov.

Foto: hermes.com, mojeh.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.