Karl Forever: Pocta Lagerfeldovi

| jún 28, 2019

Karl Lagerfeld bol jednou z najväčších osobností módneho sveta a jeho stopa ostane vpísaná zlatými písmenami do historickej kroniky už navždy. Aj preto si asi 4 mesiace po jeho smrti uctili jeho pamiatku pompéznou spomienkovou slávnosťou s názvom „Karl For Ever“ (Karl navždy), ktorá sa konala v Grand Palais.

Celá akcia sa otvorila svoje brány vo štvrtok 20. júna 2019 v dopoludňajších hodinách, a to pod záštitou dvoch veľkých módnych domov, kde bol tento slávny módny návrhár hlavným tvorcom. Značky Chanel a Fendi preto na jeho počesť organizovali túto spomienkovú akciu, ktorej sa zúčastnilo aj množstvo známych osobností. Do Paríža zavítali napríklad modelky a Karlove niekdajšie múzy, ako Claudia SchifferGigi Hadid, známi navrhári ako Valentino GaravaniStella McCartney, ale aj prestížne osobnosti mediálnej odnože módneho sveta, ako Anna Wintour či Stephen Gan. Zabudnúť nemôžeme ani na francúzsku herečku Fanny Ardant, či Tildu Swinton, alebo Caru Delevingne.

Všetky tieto celebrity, ale aj ostatní návštevníci zažili v metropole Francúzska nevídanú šou. V Grand Palais zvyknú obvykle prebiehať módne prehliadky, no teraz tieto priestory zaplavili nadrozmerné fotografie Karla Lagerfelda, ktoré lemovali azda väčšinu stien. Nad javiskom bolo zasa umiestnené veľké plátno, kde sa premietalo vystúpenie niektorých z hostí. Postupne sa na javisku vystriedali Helen Mirren, Cara Delevingne, Tilda Swinton, spevák Pharrell Willliams a známy pianista Lang Lang, ktorí potešili hostí svojimi vystúpeniami.

Na Karla Lagerfelda sa spomínalo aj prostredníctvom prezentácie, ktorá pripomenula viaceré významné momenty jeho módnych prehliadok, zaujímavé rozhovory, jeho tvorbu a čo to nazrela aj do súkromia tohto už zosnulého návrhára. Celú udalosť pripravoval divadelný a operný režisér Robert Carsen a treba uznať, že sa mu naozaj podarila.

Foto: harpersbazaar.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.