SZIGET IS CALLING

| jún 1, 2019

Budapeštiansky festival Sziget, ktorý sa bude tento rok konať od 7. do 13. augusta, je označovaný za najväčší festival v strednej Európe a jeden z najväčších na celom starom kontinente. Pozreli sme sa bližšie na 4 hlavné dôvody, prečo by nemal ujsť vašej pozornosti a oplatí sa ho zaradiť do letného harmonogramu.

Hudobné obsadenie

Pre väčšinu azda najdôležitejšia súčasť festivalu. Twenty One Pilots, Foo Fighters, Post Malone, DJ Martin Garrix, Ed Sheeran, ale aj mnoho iných rockových, punk-rockových, či iných populárnych skupín a interpretov, ktorí im s istotou prinesú neobyčajný zážitok a to na jedinom mieste. Nestáva sa vôbec často, aby podobní interpreti boli tak blízko Slovenska.

Eko friendly

Veľké množstvo plastového odpadu? Na maďarskom festivale toto nehrozí. Na podujatí sa stretneš s vratnými pohármi, môžeš sa pozrieť na EKO kemp poháňaný pomocou solárnej energie. Okrem toho sú spoločné raňajky nielen pripravované z čerstvých surovín, ale tiež servírované v biologicky recyklovateľných obaloch. Samozrejmosťou areálu sú aj tri recyklačné centrá. O prírodu tak bude na tomto mieste postarané tak, ako sa na rok 2019 patrí.

Služby na výbornú

Problematické hygienické zariadenia, či nefunkčné sprchy a toalety nemajú na Szigete svoje miesto. Všetko v tomto smere na festivale funguje na TOP úrovni. Priamo na ostrove nájdete aj poštu, bankomaty, dá sa tam kúpiť aj lístok na vlak a to nie je všetko. V areáli vám predajú rôzny textil, obuv a dokonca aj hudobné nástroje či suveníry. Samozrejme, ani tento rok nebude chýbať ani tzv. szigetovská platobná karta. Pokiaľ ide o jedlo, na podujatí je veľká konkurencia a tak by ste pri stánkoch s občerstvením nemali stráviť príliš veľa času v dlhých radoch.

Dĺžka konania

To že celá akcia trvá týždeň a koná sa v lete z nej robí zaujímavú alternatívu k zážitkovej letnej dovolenke. V nej nechýba voda. Veď okolo celého areálu sa jej nachádza viac než dosť a navyše sa budete mať možnosť poriadne vykúpať vo veľkom bazéne vnútri celého komplexu. Vzhľadom na spomínaný program a iné výhody tohto festivalu ale s určitosťou nebude hroziť typická plážová nuda a nič nerobenie.

Foto: Sziget

Tags:

Category: CESTY, HOMEPAGE

Comments are closed.