Na dobrej vlne s Louis Vuitton a Alexom Israelom

| júl 17, 2019

Originálna kapitola na ceste Alexa Israela za objavovaním umenia a vizuálnych symbolov značiek dostáva módnu podobu.

Sezóna jeseň/zima 2019 sa bude v módnom dome Louis Vuitton niesť v znamení ďalšej umeleckej kolaborácie. V spolupráci s Alexom Israel vznikla línia textilných doplnkov, ktoré sa nesú v duchu sýto farebnej popovej estetiky – tak charakteristickej pre tohto umelca, ktorý žije v Los Angeles.

Kolekcia obsahujúca osem originálnych a výrazne moderných kúskov – hravých a krásnych šatiek, šálov a dek – je pokračovaním objaviteľskej cesty Alexa Israela za vizuálnou symbolikou značiek. Kolaboratívna línia začína niekoľkými šatkami, ktoré nesú slávny motív vlny Wave z obrazov Alexa Israela. Klasický formát hodvábnej šatky vďaka nemu dostáva úplne nový rozmer. Šatky Wave sú vytvorené technicky vysoko inovatívnou metódou prešívania – na jednej strane je šatka vystlaná, aby vynikol plastický efekt Israelovho známeho motívu; na druhej strane je ikonický monogram LV.

Israel navrhol štyri farebné kombinácie v troch veľkostiach (Classic, Giant a Jumbo, z ktorých posledná funguje aj ako deka). To predstavuje úplne nový prístup k riešeniu veľkosti, ktorý vytvára priestor pre originálne a moderné spôsoby nosenia klasickej hodvábnej šatky.

Šály Sky Backdrop Monogram sú vyrobené z mimoriadne jemnej a vzdušnej zmesi hodvábu a kašmíru. Ťažiskovým motívom je tu Sky Backdrop, ktorý sa objavil už v najznámejšom cykle Israelových obrazov, v dvoch farebných variantoch. Motív je na materiál natlačený najmodernejšou metódou digitálnej tlače, ktorý má značka Louis Vuitton k dispozícii.

Posledným kúskom kolekcie je jasne farebná obojstranná bandana Desperado s motívom púšte s kaktusmi a autami. Inšpiráciou tu bola bronzová socha Alexa Israela s názvom Desperado z roku 2015 a Sky Backdrop s druhou vrstvou vzoru LV Monogram.

Táto nová spolupráca medzi značkou Louis Vuitton a Alexom Israel, ktorá nadväzuje na nedávne spoločné projekty ArtyCapucines a flakóny pre parfumy Les colognes, predstavuje novú, hravú kapitolu v dlhej histórii spolupráce s umelcami na tvorbe textilných produktov známej francúzskej značky. Po kreatívnych legendách, medzi ktorými figuruje Sol LeWitt, James Rosenquist, Andrée Putman, Takashi Murakami, Richard Prince, Stephen Sprouse a Yayo Kusama, sa Israel stáva ďalšou osobnosťou, ktorá svojim talentom oživí “prázdne plátna”.

Foto: Louis Vuitton

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.