Victoria’s Secret prepisuje históriu

| august 8, 2019

Svetoznáma značka Victoria’s Secret bola v posledných mesiacoch pod neustálou paľbou kritiky za to, že prezentuje “nezdravý ideál krásy”, teda vysoké a štíhle krásky. Nech už máte na to akýkoľvek názor, fakty hovoria jasnou rečou. Zdá sa, že kritika – aspoň čiastočne – zabrala: do svojej novej kampane sa v značke rozhodli po prvýkrát v histórií nasadiť transgender modelku.

Valentina Sampaio.

Azda najznámejšia značka spodnej bielizne bola dlhodobo podrobovaná kritike práve aj zato, že odmietla jednak plus size, ale aj transgender modelky. Dáma, ktorá sa tejto úlohy zhostila, sa volá Valentina Sampaio a nie je v tejto branži žiadnym nováčikom. Pre Victoria’s Secret bude tvárou kampane na športovú kolekciu VS Pink.

Túto skutočnosť pozitívne privítali aj niektoré známe osobnosti. Modelka Lais Ribeiro, ktorá je anjelikom Victoria’s Secret, bola taktiež nadšená. Kritici značky si však neodpustili poznámku, že tento krok mal prísť už skôr.

Necelý rok dozadu totiž Ed Razek, vtedajší marketingový riaditeľ slávnej značky, vyhlásil, že nemá záujem pracovať s transgender modelkami. Neskôr sa však za svoje vyjadrenia ospravedlnil a situáciu sa snažil zachrániť vyhlásením, že mu neprekáža ich rod, no na kastingu ich odmietol preto, lebo nesplnili určité kritériá.

Začiatkom augusta však nastalo na vedúcich pozíciách personálne zemetrasenie. Razek pod tlakom firmu opustil a to spustilo lavínu zmien, medzi ktorými je aj prvá transgender modelka v histórií Victoria’s Secret. Avšak kto vie, či to bude stačiť. Ďalšou veľkou zmenou je už nejaký čas známy fakt, ktorý priaznivcov anjelikov rozhodne nepotešil – tento rok každoročná pompézna prehliadka pod značkou anjelikov konať nebude. Necháme sa prekvapiť, čo so slávnou značkou luxusnej bielizne bude ďalej…

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.