Demna Gvasalia opúšťa Vetements

| september 17, 2019

Módny svet zasiahla nečakaná správa. Demna Gvasalia sa rozhodol, že už nebude pokračovať pri známej značke Vetements, ktorej bol spoluzakladateľom. Oficiálna správa o jeho odchode bola vydaná len včera.

Demna Gvasalia.

Gruzínsky módny návrhár založil úspešnú značku Vetements spolu so svojím bratom Guramom ešte v roku 2014. Počas piatich rokov na scéne si táto značka, ktorá sa dostala na módnu scénu v Paríži, získala celosvetové uznanie. Okrem iného začala spolupracovať napríklad s Reebokom, s Tommy Hilfigerom a s kuriérskou spoločnosťou DHL.

„Vytvoril som Vetements, pretože mi prišla súčasná móda nudná. Napriek mnohým prekážkam sa mi podarilo zmeniť svet módy a otvoriť mnohým ľuďom dvere k ich vlastnému rozvoju. Mám pocit, že som v tejto značke dokončil svoje poslanie ako tvorca konceptov a dizajnér. Vetements je už vyspelou spoločnosťou , ktorá dokáže premeniť svoje tvorivé dedičstvo na úplne novú kapitolu,“ povedal Gvasalia na margo svojho odchodu.

A musíte mu dať za pravdu. Značka sa stála známou svojimi odevmi, ktoré predstavujú večerný štýl obliekanie. Nájdete od nej rôzne trička s netradičnou grafikou, nadrozmerné mikiny s kapucňami a logom a iné streetwear oblečenie. Treba však povedať, že nejde o lacnú záležitosť – značka sa radí do kategórie street luxury, čo znamená, že množstvo takýchto kúskov stojí viac ako tisíc dolárov.

O Vetements však jeho fanúšikovia nemusia mať žiadne obavy: „Vetements bol vždy kolektívnom tvorivých myslí. Budeme naďalej posúvať hranice, rešpektovať autentické hodnoty značky a podporovať čestnú kreativitu a skutočný talent,“ vyjadril sa Gvasaliov brat Guram.

Gruzínsky rodák svoje dobrodružstvo v módnom svete nekončí nadobro. Nateraz bude stále pokračovať ako kreatívny riaditeľ spoločnosti Balenciaga, v ktorej pôsobí od roku 2015. Najbližšie by sme ho mali vidieť už na konci tohto mesiaca v Paríži, kde predstaví svoju kolekciu pre sezónu jar/leto 2020.

Foto: theindependent.co.uk

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.