Chanel na parížskych strechách

| október 4, 2019

Módny dom Chanel neprestáva udivovať ani po smrti Karla Lagerfelda, ktorého nástupkyňou v kresle kreatívneho riaditeľa sa stala jeho pravá ruka Virginie Viard. Tá v utorok predstavila svetu novú kolekciu pre sezónu jar/leto 2020. Na jednej strane viditeľne pokračuje v odkaze svojho mentora a predchodcu, na strane druhej v jej rukopise nájdetme aj netradičné prvky. 

Parížsky Grand Palais sa vďaka Chanel premenil na typickú štvrť hlavného mesta Francúzska. Modelky sa totiž namiesto klasického móla premávali po kulisách, ktoré stvárňovali parížske strechy. Nechýbali tu komíny, pozinkované plechové strechy a iné charakteristické znaky striech vo francúzskej metropole.

Nová kolekcia a aj jej odprezentovanie opäť nesklamalo priaznivcov luxusu a estetiky. Viard sa cielene snažila zamerať na mladšiu klientelu. V kolekcii sme tak mohli zbadať prítomnosť kovového lesku, no jednotlivé kostýmy a šaty sršali popritom aj farebnosťou a sviežimi tónmi. Nechýbali ani typické chanelovské kontrasty a to čierna s bielou, alebo modrá v spojení s červenými a bielymi tónmi.

Mnohé kúsky z tejto kolekcie zdobila variácia retiazkových vzorov, ktoré vyzerali ako retiazky zašívané do podšívky na spodnom leme sák. Možno to bol odkaz na parížske nebo plné drôtov, káblov a iných prepojení medzi budovami.

Prehliadka sa niesla v nádychu známych “chanelizmov” a “karlizmov”. Modelky sa promenádovali po improvizovaných strechách v tvídových minišatách, alebo v kombinácií kabátikov so šortkami a sukňami. Nechýbali volány, riasenie alebo áčkové línie sukní, alebo šiat na spôsob predĺženého saka. Hlavy modeliek lemovali klobúky zdobené kvetmi. V skutočnosti sa na móle objavilo aj veľa nositeľných kúskov ako sukne, džínsové nohavice či krátke šortky.

Už z tejto prehliadky je zrejme, že Virginie Viard sa mierne odklonila od dráhy svojho predchodcu v tom, že na mólo neprináša toľko fantázie. Taktiež sa vyhýba nadmernému doplneniu svojho oblečenia zábavnými šperkami a taškami. Aj keď to nemusí byť až také výrazné, tak práve Lagerfeldova stylingová fantázia bola tým, čo inšpirovalo zákazníkov, aby snívali a vyhľadávali parfum, tašku, alebo iné predmety od Chanel.

Lagerfeldove prehliadky boli vždy nielen špičkové, ale aj veľkou zábavou. Zaiste by sme teda uvítali, ak by sa aj nová kreatívna šéfka slávneho parížskeho ateliéru viac uvoľnila vo svojej pozícii. Každopádne, jedna vec sa uprieť nedá – je na dobrej ceste k tomu, aby sa Chanel stala ešte lepšou a modernejšou značkou. Pozrite si celú prehliadku na videu tu.

Foto: chanel.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.