Šatník à la Miranda Priestley

| január 19, 2020

Kostým, blúzka, šaty, kostým, blúzka, šaty, kostým… Ak vám tento nudný kolobeh znie až príliš povedomo, je načase dopriať update aj pracovnému šatníku. Prinášame niekoľko tipov, ako osviežiť váš profesionálny outfit čerstvými kúskami, ktoré vám zaručia look akoby ste práve utiekli z móla. Príchod nového roka je na to priam ideálnou príležitosťou.

1. Nech žijú bermudy

Klasickým nohaviciam už odzvonilo. Tohtoročným hitom v oblasti office-wear sa definitívne stávajú tradičné bermudové šortky. Trend sa dostal do módneho povedomia potom, čo sa objavil na módnych prehliadkach viacerých významných dizajnérov, ako sú Alexander Wang, Givenchy, Marc Jacobs či Alberta Ferretti. Praktickosť a štýl, ktorý so sebou bermudy prinášajú, posúva formálnu módu do úplne novej roviny. 

2. V štýle 70. rokov

 Dodajte svojmu outfitu nádych sedemdesiatych rokov. Je to jednoduché. Stačí skombinovať košeľu s dlhým rukávom a neprehliadnuteľným golierom, navrstviť ju pod jednoduchý úplet, pridať zvonové elegantné nohavice a štýlový komplet do práce je na svete.

3. Vyfarbite sa

Aj vám už prídu all-white outfity nudné a otrepané? Potom je trend v podobe kúskov oblečenia či doplnkov vo výrazných farbách riešením práve pre vás. Či už je to sýta zelená, krvavočervená alebo záhadná kobaltovo modrá, v kombinácii s nevinnou bielou vytvoríte sofistikovaný celok, ktorým ohúrite aj tie najväčšie trendsetterky.

4. Kabát – verný priateľ ženy

Asi vám nemusíme prízvukovať dôležitosť kabáta v šatníku každej ženy. Kabát samozrejme neodmysliteľne patrí aj do práce. Či už je vlnený, kašmírový, vzorovaný, jednoduchý, alebo výrazný, v profesionálnom looku jednoducho nesmie chýbať. 

5. Užitočnosť na prvom mieste

Pokiaľ ide o profesionálnu módu, vkusnosť a užitočnosť by mali ísť ruka v ruke. Zabudnite na vláčenie ťažkej kabelky a miesto nej si radšej zaobstarajte kúsky s praktickými vreckami, ktoré vám umožnia ísť do práce úplne hands-free. Takýto luxus sme tu doposiaľ ešte nemali.

6. Stylingová rovnica 

Pri pohľade na slovo rovnica sa pravdepodobne mnohým z nás obrátil žalúdok, avšak nemajte strach, pretože s touto rovnicou si hlavu lámať nemusíte. Vyriešili sme ju za vás: elegantná jemná pletenina plus strihaná „áčková“ sukňa sa rovná štýlový pracovný outfit, ktorý vám zaberie menej ako päť minút.  

7. Všestrannosť moja každodenná

Poznáte ten pocit, keď máte ten jeden obľúbený kus oblečenia v ktorom sa cítite dobre, ale zároveň ho nechcete nosiť každý deň? Nuž, ak je tým kúskom dlhá košeľa, nebojte sa s ňou trochu zaexperimentovať a plne využite jej potenciál. Noste ju ako šaty, rozopnutú s nohavicami alebo navrstvenú pod golfovým tričkom. Možnostiam sa medze nekladú. 

 

Foto: vogue.co.uk

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.